Йигитларимизда мағлубият
Астанада стол тенниси бўйича Осиё чемпионатининг яна бир куни ортда қолди. Унда йигитларимиз жамоавий дастурда Шри-Ланкани 3:1 ҳисобида мағлубиятга учратиб, 17-поғонада иштирокларини якунлашди.
Афсуски, жуфтлик дастури улар учун омадсиз ўтди. Чемпионатда қатнашган ҳар икки жуфтлигимиз, шунингдек, микст дастуридаги стол теннисчиларимиз ҳам имкониятни бой беришди. Қизларимиздан Н.Тожихонова / А.Ҳасанова тандеми дастлабки босқичдан муваффақиятли ўтди. Энди улар эртага С.Ода / С.Ёко (Япония) жуфтлигига қарши баҳс олиб боришади. М.Магдиева / А.Камалова эса А.Мухержи / С.Мухержи (Ҳиндистон) жуфтлиги билан куч синашади.
Бугун кун давомида ҳамюртларимиз яккалик дастурида дастлабки саралаш босқичидаги иштирокларини ўтказишади.

Наши парни потерпели поражение в командной программе на ЧА
В Казахстане завершился очередной соревновательный день чемпионата Азии по настольному теннису. Наши парни в командной программе за 17 место сыграли со сборной Шри-Ланки и одержали победу со счётом 3:1.
К сожалению, в парной программе наши теннисисты потерпели поражение. Также, и в микст направлении наши соотечественники уступили своим соперникам. А тандем Н.Тажихановой и А.Хасановой успешно провели первый этап. Завтра они проведут матч против представительниц Японии - С.Ода / С.Йоко. Помимо этого в рамках завтрашней программы пара М.Магдиевой и А.Камаловой сыграют с А.Мухерджи / С.Мухерджи (Индия).
Сегодня в течение дня наши соотечественники проведут предварительный отборочный этап в индивидуальной программе.