Корея Республикасининг Чунчеон шаҳрида таэквондо WT бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати ҳамюртларимиз учун якунланди. Дунёнинг энг кучли ёш таэквондочилари ўртасида кечган мусобақада Ўзбекистон терма жамоаси 1 та олтин ва 1 та бронза медалларига сазовор бўлди.
-45 кг: Дилмурод Маъруфжонов
-48 кг: Беҳруз Салимов
Қайд этиш жоиз, ушбу мусобақа ўзбек таэквондоси учун тарихий аҳамият касб этди. Боиси, мазкур ёш тоифасидаги дунё биринчиликларида ўзбекистонлик спортчилар ҳали олтин медалга сазовор бўлишмаган эди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси мамлакат таэквондо ассоциацияси, спортчи ва мураббийларни ушбу мусобақада қўлга киритилган натижа билан самимий қутлайди.

Ещё один исторический результат отечественных таэквондистов
Сборная Узбекистана завершила своё участие на молодёжном чемпионате мира по таэквондo WT в Республике Корея. В бескомпромиссных соревнованиях, где выступали лучшие молодые спортсмены мира, представителям сборной Узбекистана удалось завоевать 1 золотую и 1 бронзовую медали.
-45 кг: Дилмурод Маъруфжонов
-48 кг: Бехруз Салимов
Следует отметить, что данное мировое первенство имеет историческое значение для узбекского таэквондо. Так как, в этих стартах впервые молодые таэквондисты Узбекистана завоевали награду золотого отлива.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ассоциацию таэквондо страны, спортсменов и тренеров с таким важным показателем и желает им дальнейших успехов.