Тошкент-2025 ёшлар Пара Осиё ўйинларининг тайёргарлик жараёнига бағишланган йиғилиш бошланди
Бугундан Пойтахтимиздаги «Hilton» меҳмонхонасида Тошкент-2025 ёшлар Пара Осиё ўйинларини ўтказиш учун мувофиқлаштирувчи комиссиянинг 1-йиғилиши ўз ишини бошлади. 7 октябрга қадар давом этадиган ушбу тадбирда бўлажак мусобақага олиб борилаётган тайёргарлик жараёни атрофлича кўриб чиқилади.
Тадбирнинг очилиш қисмида Мажид Рашид бошчилигидаги Осиё Паралимпия қўмитаси раҳбарияти, Ўзбекистон Республикаси Спорт вазири Адҳам Икрамов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Миллий Паралимпия қўмитаси раиси Мухторхон Ташходжаев ва бошқа расмийлар иштирок этишди.
Ўзбекистон томони давлатимизнинг қўллаб-қувватлаши билан мусобақага изчил тайёргарлик олиб борилаётгани, Олимпия ва Паралимпия шаҳарчасидаги қурилиш-монтаж ишларининг катта қисми якунлангани ҳақида маълумот беришди. Шунингдек, Тошкент-2025 дирекцияси ходимлари Ўйинларни ўтказиш бўйича дастур лойиҳаси тақдимотини ўтказишди. Ўз навбатида, жаноб Рашид юртимизда кўрилаётган тайёргарликка юқори баҳо бериб, жараёндан кўнгли тўқ эканини қўшимча қилди.
Бугун кун давомида бир қатор муҳим йўналишлар бўйича фикр алмашилди. Дастурга кўра, расмийлар эртага Олимпия ва Паралимпия шаҳарчасига ташриф буюриб, жараённи бевосита кузатишади.

Началось совещание посвященное подготовке к летним юношеским Пара-Азиатским играм Ташкент-2025
Сегодня в столичной гостинице "Hilton" началось 1-заседание Координационной комиссии юношеских Пара-Азиатских игр Ташкент-2025. В этом масштабном мероприятии, которое продлится до 7 октября, детально будет рассмотрена подготовка к предстоящим соревнованиям.
Во вступительной части заседания присутствовали руководство Паралимпийского комитета Азии во главе с Маджидом Рашидом, Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, председатель Паралимпийского комитета страны Мухторхон Ташходжаев и другие официальные лица.
Узбекская сторона выразила, что при поддержке нашего Главы государства, к предстоящим Играм ведётся усиленная подготовка и что большая часть строительно-монтажных работ Олимпийского и Паралимпийского городка уже завершена. Также, сотрудники дирекции Ташкент-2025 продемонстрировали презентацию относительно проведения Игр. В свою очередь господин Рашид высоко оценил подготовку нашей страны и выразил, что очень доволен проделанной работой.
В течение дня участники мероприятия обменивались мнением по ряду важных вопросов. Согласно программе, завтра официальные лица посетят Олимпийский и Паралимпийский городок, где будут воочию наблюдать за процессом.