Ҳусайн Ал Мусалламнинг кейинги манзили Олимпия ва Паралимпия шон-шуҳрати музейи бўлди
Айни пайтда Осиё Олимпия кенгаши директори, Бутунжаҳон сузиш федерацияси президенти Ҳусайн Ал Мусаллам Тошкентда бўлиб тургани ҳақида хабар берган эдик. Мартабали меҳмон пойтахтимиздаги Олимпия ва Паралимпия шон-шуҳрати музейида расмийлар билан учрашув ўтказди.
Унда Спорт вазири Адҳам Икрамов, Осиё Олимпия кенгаши вице-президенти Отабек Умаров, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов иштирок этишди.
Жаноб Мусаллам даставвал ўрганиш ишлари бўйича ўз хулосалари билан ўртоқлашди. Унда тайёргарлик яхши кетаётгани, Олимпия шаҳарчасидаги қурилиш ишлари бир маромдалиги, шунингдек, ташкилий ишлар ҳам кўнгилдагидек йўлга қўйилганини таъкидлади. Шунингдек, эътибор қаратилиши керак бўлган қатор масалалар бўйича ҳам ўз тавсияларини бериб ўтди. Шу жумладан, расмийларимиз ҳам бўлажак Ўйинларга катта ҳажмда тайёргарлик кўрилаётгани, жараён шахсан Президентимизнинг назорати остида эканини билдиришди.
Суҳбат давомида томонлар ўзаро ҳамкорликнинг кейинги босқичига оид қатор истиқболли режаларни кўриб чиқишди.
Шундан сўнг Ал Мусаллам замонавий қиёфа очган музей билан яқиндан танишди. Унда меҳмонга ўзбек спортининг шонли тарихи, бугунги кундаги муваффақиятлари ҳақида батафсил маълумот берилди. Якунда у фахрий меҳмонлар китобига ўз дил изҳорларини ёзиб қолдирди.

Следующей локацией Хусейна Аль Муссалама стал Музей ОПС
В настоящее время директор Олимпийского совета Азии, президент Всемирной федерации плавания Хусейн Аль Мусаллам с рабочим визитом находится в Ташкенте. Почётный гость в Музее Олимпийской и Паралимпийской славы нашей столицы провёл встречу с официальными лицами узбекского спорта.
Во встрече приняли участие Министр спорта Адхам Икрамов, вице-президент Олимпийского совета Азии Отабек Умаров, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов.
Г-н Мусаллам сначала поделился своими впечатлениями о проделанной работе. Он отметил, что подготовка и строительные работы в Олимпийском городке ведутся на высоком уровне, а также хорошо налажена организационная работа. В ходе беседы дал рекомендации по ряду вопросов, на которые следует обратить внимание. В свою очередь, официальные лица отечественного спорта также подчеркнули, что ведётся масштабная подготовка, процесс находится под личным контролем Президента.
В ходе беседы, стороны рассмотрели ряд перспективных планов относительно следующего этапа взаимного сотрудничества.
Затем Аль Мусаллам близко ознакомился с Музеем, открывшим современный облик. Здесь зарубежному специалисту была представлена подробная информация о славной истории узбекского спорта, об успехах отечественных атлетов на сегодняшний день. В завершении встречи он оставил свои пожелания в книге почётных гостей.