Бешкурашчи қизларимиз жамоавий эстафетада ўнинчи бўлишди
Айни кунларда Португалиянинг Калдашда-Раиня шаҳрида замонавий бешкураш бўйича У17 ёш тоифасидаги жаҳон чемпионати ўтказилаётгани ҳақида маълум қилган эдик. Бугунга келиб, жамоавий эстафета беллашувлари ўз якунига етди.
Дунё биринчилигида 3 нафар спортчимиз қатнашмоқда. Улардан икки нафари Меҳринисо Қаҳрамонова ҳамда Мубинахон Қодиржонова жамоавий эстафета беллашувларида 1312 очко жамғариб, ўнинчи ўринни эгаллашди.
Энди юртдошларимиз яккалик дастурида совринли ўринлар учун кураш олиб боришади. Қуръага кўра, Самира Абзалова саралашнинг А, Меҳринисо Қаҳрамонова ҳамда Мубинахон Қодиржонова В гуруҳида кейинги босқич йўлланмаси учун стартга чиқишади.

11 Сентября 2024 1276
Как нами сообщалось, в эти дни в Португалии проходит чемпионат мира U17 по современному пятиборью. К сегодняшнему дню уже завершились выступления пятиборцев в командной эстафете.
В данном первенстве мира честь Узбекистана защищают 3 спортсменки. Мехринисо Кахрамонова и Мубинахон Кодиржонова по итогам командной эстафеты набрали 1312 очков и заняли 10 место.
Теперь же наши юниорки  продолжат бороться за призовые места в индивидуальной программе. По итогам жеребьёвки, Самира Абзалова выступит в группе А, Мехринисо Кахрамонова и Мубинахон Кодиржонова в группе В.