Ойбек Касимов ООК Этика қўмитаси аъзолигига сайланди
Нью-Дели мезбонлик қилаётган Осиё Олимпия кенгаши (ООК)нинг 44-Бош Ассамблеясида ташкилотнинг таркибий қисмларига ҳам сайловлар ўтказилиши ҳақида маълум қилган эдик. Унга кўра, Ўзбекистон МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ООКнинг Этика қўмитаси аъзолигига сайланди.
Қайд этиш жоиз, мутахассислиги бўйича ҳуқуқшунос бўлган Ойбек Омилович аввал ҳам ушбу соҳада самарали меҳнат қилган. Хусусан, бир вақтда Осиё футбол конфедерацияси (ОФК) Юридик қўмитаси раиси ўринбосари сифатида ҳам фаолият кўрсатиб келмоқда. О.Касимов эндиликда осиёлик атлетлар, йирик спорт тадбирларига мезбонлик қиладиган шаҳарларнинг ҳақ-ҳуқуларини ҳимоя қилиш, уларни қўллаб-қувватлаш борасида ҳам ўз билимларини ишга солади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ойбек Омиловичнинг ушбу йўналишдаги фаолиятида ҳам омад ва зафарлар тилаб қолади.

8 Сентября 2024 1370
В рамках 44-й Генеральной Ассамблеи Олимпийского совета Азии (ОСА), организованной в Нью-Дели, Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов избран членом Комитета по этике ОСА.
Стоит отметить, что Ойбек Омилович будучи юристом по специальности, ранее плодотворно работал и в этой сфере. В частности, он также одновременно является заместителем председателя Юридического комитета Азиатской конфедерации футбола (АФК). Теперь О.Касимов будет использовать свои знания для защиты прав азиатских атлетов, городов, принимающих крупные спортивные мероприятия, для их поддержки.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает удачи и успехов в деятельности Ойбека Омиловича в новой должности.