Шарифа Давронова — икки карра жаҳон чемпиони!
Перуда енгил атлетика бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати ўз якунига етди. Қувонарлиси, унда юртдошимиз Шарифа Давронова уч ҳатлаб сакраш дастурида ғалаба қозониб, дунё биринчиликларидаги иккинчи олтин медалига сазовор бўлди.
Давронова мусобақада 13.75 метр натижа қайд этди. Эслатиб ўтамиз, у 2 йил муқаддам Колумбиядаги У20 жаҳон чемпионатида ҳам олтин медаль соҳиби бўлган эди.
Шунингдек, баландликка сакраш дастурида медаллар учун кураш олиб борган Барнохон Сайфуллаева 1.84 метрга сакраб, шахсий рекордини такрорлади. Афсуски, бу Сайфуллаевага совринли ўринларга кўтарилиш учун камлик қилди ва у мусобақани 6-ўринда якунлади.

1 Сентября 2024 1665
В Перу завершился молодёжный чемпионат мира по лёгкой атлетике. Отрадно отметить, что наша соотечественница Шарифа Давронова победила в программе тройного прыжка и завоевала вторую золотую медаль первенств планеты.
Давронова показала результат 13,75 метра. Напомним, что 2 года назад она также удостоилась награды высшей пробы на ЧМ U20 в Колумбии.
Барнохон Сайфуллаева, которая также боролась за медали в программе прыжков в высоту, c результатом 1,84 метра повторила свой личный рекорд. К сожалению, этого не хватило Сайфуллаевой, чтобы оказаться в числе призёров. Таким образом, она завершила своё выступление на 6-м месте.