Енгил атлетикачиларимизнинг жаҳон чемпионатидаги иштироки бошланди
Перуда енгил атлетика бўйича U20 ёш тоифасидаги жаҳон чемпионатининг дастлабки куни ортда қолди. Маълум қилганимиздек, унда ҳамюртимиз Дилшода Усмонова 3000 метрга стипл-чез югуриш дастурида саралаш баҳсини ўтказди.
2-гуруҳда иштирок этган Усмонова 10:26.94 дақиқа билан мавсумдаги энг яхши натижасини қайд этди. Афсуски, Усмонова бу кўрсаткич билан тўққизинчи бўлди ва унга финал дастурига йўлланма олиш учун 1 поғона етмай қолди.
Бугун атлетларимиздан Жонбиби Ҳукмова 400 метрга югуриш, Шарифа Давронова ҳамда Хушноза Шавкатова уч ҳатлаб сакраш дастурида финал йўлланмаси учун стартга чиқишади.

Представители Узбекистана по лёгкой атлетике начали участие на мировом первенстве
В Перу прошёл стартовый день чемпионата мира U20 по лёгкой атлетике. Как ранее нами сообщалось, наша соотечественница Дильшода Усманова приняла участие в беге на дистанции 3000 метров с препятствиями.
Узбекская легкоатлетка, выступавшая во 2 группе с результатом 10:26.94 минут, зафиксировала свой лучший показатель в нынешнем сезоне. По итогам отборочного тура Усманова заняла 9 место и к сожалению, осталась в шаге от финала.
Сегодня среди наших атлетов Жонбиби Хукмова (бег на 400 метров), а также, Шарифа Давронова и Хушноза Шавкатова (тройной прыжок) начнут своё участие на чемпионате мира.