Расмийлар Олимпиадага жўнаб кетаётган футболчиларимизга омад тилашди
Эртага футбол бўйича Ўзбекистон Олимпия терма жамоаси Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларида иштирок этиш учун Францияга йўл олади. Бугун Спорт вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси ва Ўзбекистон футбол ассоциацияси раҳбарияти масъулиятли сафар олдидан жамоамиз билан учрашиб, йигитларимизга оқ йўл тилашди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати раиси, мамлакат футбол ассоциацияси президенти Абдусалом Азизов, Спорт вазири Адҳам Икрамов, Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, МОҚ раисининг биринчи ўринбосари, ЎФА биринчи вице-президенти Равшан Ирматов иштирок этишди.
Расмийлар ўзбек спортида тарихий йўлланмага сазовор бўлган жамоамиздан бўлажак Олимпиадада ҳам улкан ғалабалар кутишларини, бунинг учун давлатимиз барча шароитни яратиб беришини таъкидлашди. Ўз навбатида, бош мураббий Тимур Кападзе ҳам жамоа Францияга фақат ва фақат Олимпиада медаллари учун йўл олаётгани, йигитлар барча ўйинда бор имкониятларини ишга солишларини билдирди.
Эслатиб ўтамиз, футболчиларимиз Олимпия ўйинларидаги иштирокларини 24 июль куни Испанияга қарши баҳс билан бошлашади. Унгача жамоамиз 15 июль куни Гвинея, 18 июлда эса Янги Зеландия қарши иккита назорат учрашувини ўтказади.

Официальные лица пожелали удачи отечественным игрокам, отправляющимся в Париж
Завтра олимпийская сборная Узбекистана по футболу отправится во Францию для участия в летних Олимпийских играх Париж-2024. Сегодня руководство Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета и Ассоциации футбола Узбекистана перед важными стартами встретилось с командой и пожелало ребятам доброго пути.
В мероприятии приняли участие председатель Службы государственной безопасности Республики Узбекистан, президент Ассоциации футбола страны Абдусалом Азизов, Министр спорта Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, первый заместитель председателя Комитета, первый вице-президент АФУ Равшан Ирматов.
Официальные лица отметили, что от отечественной команды, завоевавшей историческую Олимпийскую путёвку, ожидают лучшей игры и на предстоящей Олимпиаде, ведь для этого со стороны государства созданы все необходимые условия и возможности. В свою очередь, главный тренер сборной Тимур Кападзе заявил, что команда едет во Францию исключительно за олимпийской медалью, ребята сделают всё возможное в важных и ответственных встречах на французских полях.
Напомним, что своё первое противостояние в рамках Олимпийских игр узбекские футболисты проведут 24 июля против Испании. До этого отечественная команда сыграет два контрольных матча против Гвинеи (15 июля) и Новой Зеландии (18 июля).