Курашчи қизларимиз қитъа чемпионатини 4 та медаль билан якунлашди
Иорданияда спорт курашлари бўйича ўсмирлар ўртасидаги Осиё чемпионати қизғин давом этмоқда. Ортда қолган кун спортчилар эркин ва аёллар кураши дастурларининг бир қатор вазн тоифаларида ғолиблик учун гиламга чиқишди. Унда ҳамюртларимиз 1 та кумуш ва 3 та бронза медалларига сазовор бўлдилар. Батафсил:
-80 кг: Бунёд Руфатов
-43 кг: Машҳура Абдумусаева
-65 кг: Муҳайё Раҳимжонова
-65 кг: Дониёр Ибрагимов
Шу тариқа, курашчи қизларимиз жорий мусобақани 1 та олтин ва 3 та бронза медаллари билан якунлашди. Бугун эркин кураш усталари ўртасидаги баҳслар билан U17 ёш тоифасидаги беллашувлар ниҳоясига етади. Дастурга кўра, 27 июндан 23 ёшгача бўлган спортчилар қитъа чемпионлиги учун курашни бошлашади.

Наши девушки завершили ЧА с 4 наградами
В Иордании продолжается чемпионат Азии среди юниоров по спортивной борьбе. В прошедший день турнира стали известны имена медалистов в нескольких весовых категориях по вольной и женской борьбе. Примечательно, что борцы Узбекистана удостоились 1 серебра и 3 бронзы. Подробно:
-80 кг: Бунёд Руфатов
-43 кг: Машхура Абдумусаева
-65 кг: Мухайё Рахимжонова
-65 кг: Дониёр Ибрагимов
Таким образом, наши девушки данные соревнования завершили с 1 золотом и 3 бронзами. Сегодня с выступлениями вольных борцов закончится и чемпионат Азии U17. Согласно программе, с 27 июня начнётся континентальное первенство среди борцов до 23 лет.