Юнон-рум курашчиларимиз Осиё чемпионатида умумжамоа ҳисобида биринчи бўлишди
Иорданияда ўтаётган спорт курашлари бўйича U17 ёш тоифасидаги Осиё чемпионатининг иккинчи куни ҳам Ўзбекистон терма жамоаси учун муваффақиятли якунланди. Юнон-рум ва аёллар кураши бўйича бир қатор вазн тоифаларида кечган беллашувларда юртдошларимиз 3 та олтин ва 2 та бронза медалларига сазовор бўлишди. Ғолиб ва совриндорлар:
-65 кг: Фаёзбек Эшмирзаев
-71 кг: Беҳрузбек Валиев
-40 кг: Шоҳиста Шоназарова
-80 кг: Шоҳжаҳон Шавкатов
-46 кг: Меҳрибону Худойназарова
Аҳамиятлиси, чемпионатда гиламга чиққан барча «классик» курашчиларимиз юртимизга медаль билан қайтиб келадиган бўлишди. Муросасиз баҳслар давомида улар 5 та олтин, 3 та кумуш ва 2 та бронза медалларига сазовор бўлган ҳолда умумжамоа ҳисобида фахрли биринчи ўринни ҳам эгаллашди.

Греко-римские борцы заняли первое место в медальном зачёте ЧА
Второй день чемпионата Азии U17 по спортивной борьбе в Иордании также завершился успешно для сборной Узбекистана. В рамках этого дня состоялись выступления по греко-римской и женской борьбе, и нашим соотечественникам удалось пополнить копилку делегации, завоевав 3 золотые и 2 бронзовые медали. Имена наших медалистов:
-65 кг: Фаёзбек Эшмирзаев
-80 кг: Шохжахон Шавкатов
-46 кг: Мехрибону Худойназарова
Следует отметить, что все наши греко-римские борцы, которые поднялись на ковёр, вернутся на Родину с медалями. По итогам выступлений, они завоевали 5 золотых, 3 серебряных и 2 бронзовых наград и заняли первое место по итогам медального зачёта.