Бугун ўзбек ва жаҳон гимнастикаси юлдузи, Барселона-1992 Олимпиадасининг олтин, Пекин-2008 Олимпиадасининг кумуш медали соҳиби, жаҳон чемпионатларининг 3 карра олтин, 4 каррадан кумуш ва бронза медаллари эгаси, Осиё ўйинларининг 2 карра олтин, 4 карра кумуш ва 2 карра бронза медали совриндори, 8 карра Олимпия ўйинлари иштирокчиси, “Ўзбекистон ифтихори”, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи”, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози” фахрий унвонлари, «Дўстлик», “Меҳнат шуҳрати” ва “Эл-юрт ҳурмати” орденлари соҳиби Оксана Чусовитина туғилган кунини нишонламоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Оксана Александровнани бугунги айём билан қутлаб, унга узоқ умр ва улкан муваффақиятлар тилайди.

Поздравляем легенду спортивной гимнастики Оксану Чусовитину!
Сегодня звезда узбекского и мирового спорта, чемпионка летних Олимпийских игр Барселона-1992 по спортивной гимнастике, обладательница серебряной медали Олимпиады Пекин-2008, 3-х кратная чемпионка мира, 4-х кратный серебряный и бронзовый призёр первенств планеты, обладательница 2 золотых, 4 серебряных и 2 бронзовых медалей летних Азиатских игр, 8-кратная участница летних Олимпийских игр, обладательница почётных званий "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан", "Заслуженный тренер Республики Узбекистан", "Узбекистон ифтихори", а также, орденов "Дустлик", "Мехнат шухрати", "Эл-юрт хурмати" Оксана Чусовитина отмечает свой День рождения.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Оксану Александровну с сегодняшней датой, желает ей крепкого здоровья и долгих лет жизни.