4 йилликнинг энг нуфузли мусобақасини қабул қиладиган объектлар ҳақида маълумот беришда давом этамиз. Бугун Сизлар билан танишадиган иншоотнинг қурилишига тамал тоши қўйилишида ва очилиш маросимида Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макрон шахсан қатнашган.
Мажмуа қурилиши 2017 йил 19 декабрь куни бошланган бўлиб, 2024 йилнинг 4 апрель санасида расман фойдаланишга топширилди. Арена қурилишида биологик тоза маҳсулотлардан фойдаланилган. Том қисмида ўз эҳтиёжларини қоплай оладиган қуёш панеллари ўрнатилган. Олимпия ўйинларидан сўнг Сен-Дени округи аҳолиси учун хизмат қилади. Мусобақалар давомида 5 000 нафар мухлис беллашувларни кузатиш имкониятига эга.
Ушбу арена Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари мобайнида сув полоси (саралаш), сувга сакраш ва синхрон сузиш баҳсларига мезбонлик қилади. Олимпия шаҳарчасидан атиги 2 км узоқликда жойлашган.

Арены Париж-2024: “Paris Aquatic Centre”, на открытии которого присутствовал Президент Франции
Продолжаем знакомить вас с объектами, которые примут соревнования атлетов во время летних Олимпийских игр Париж-2024. Сегодня мы расскажем о комплексе, где на закладке первого камня, а также, на церемонии открытия присутствовал лично Президент Французской Республики Эммануэль Макрон.
Строительство арены началось 19 декабря 2017 года и была сдана в эксплуатации 4 апреля 2024 года. При строительстве комплекса использовались биологически чистые материалы. На крыше объекта установлены солнечные панели, которые полностью могут покрыть потребности комплекса. После Олимпийских игр комплексом будут пользоваться жители округа Сен-Дени. Во время соревнований за выступлениями атлетов могут наблюдать 5000 болельщиков.
Во время летних Олимпийских игр Париж-2024 арена примет соревнования по водному поло (квалификация), прыжкам в воду и синхронному плаванию. Он расположен в 2 км от Олимпийского городка.