“CAMC Engineering” компаниясининг Бош директори билан Олимпия шаҳарчасидаги қурилиш жараёни муҳокама қилинди
Айни кунларда Хитойнинг “CAMC Engineering” компанияси Бош директори Ли Хайсинь Тошкентда меҳмон бўлиб турибди. Бугун Спорт вазирлигида Тошкент-2025 ёшлар Осиё ўйинлари учун барпо этилаётган Олимпия шаҳарчасининг бугунги ҳолати ва келгусида комплексдан самарали фойдаланиш масаласига бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Йиғилишни вазир Адҳам Икрамов олиб борди. Унда, шунингдек, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ва соҳа мутахассислари иштирок этишди.
Учрашувда олиб бораётган бунёдкорлик ишларининг бугунги ҳолати ва қўшимча қуриладиган яна иккита бино (тиббиёт маркази ва 400 ўринли меҳмонхона)нинг лойиҳаси батафсил муҳокама қилинди. Адҳам Икрамов комплекснинг барпо этилишини давлатимиз ҳар томонлама қўллаб-қувватлаётгани, қурилиш ишлари узликсиз олиб борилиши учун барча шароит яратиб берилаётганини таъкидлади. Жаноб Ли ҳамкорлик Хитой компанияси учун ҳам манфаатли бўлаётгани, келгусида ҳам қатор лойиҳаларни биргаликда амалга оширишдан мамнун бўлишини билдирди.
Йиғилиш доирасида Ойбек Касимов мусобақани ўтказиш дирекциясининг ташкилий тузилмаси ва унинг фаолияти ҳақида тақдимот ўтказди. Суҳбат давомида қурилиш ишларини жадаллаштириш, барпо этилаётган қўшимча бинолар ва ташриф буюрувчилар учун кўнгилочар майдонларининг лойиҳасини такомиллаштириш бўйича қўшимча тавсиялар берилди.

Состоялась встреча с Генеральным директором китайской компании “CAMC Engineering”
В эти дни Генеральный директор китайской компании “CAMC Engineering” Ли Тайсинь пребывает в Ташкенте. Сегодня в Министерстве спорта состоялась встреча относительно нынешнего состояния Олимпийского городка, который строится для юношеских Азиатских игр Ташкент-2025, и его эффективного использования в дальнейшем.
Встречу проводил Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов. В ней также присутствовали Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и специалисты отрасли.
На встрече обсуждалось текущее состояние строительных работ и проект строительства еще двух дополнительных зданий (медицинский центр и гостиница на 400 человек). Адхам Икрамов отметил, что наше государство полностью поддерживает строительство этого комплекса, и оказывается вся необходимая помощь для непрерывных строительных работ. Господин Ли отметил, что двухстороннее сотрудничество также выгодно для китайской компании и что он будет только рад продолжить партнёрство и реализовать новые проекты в будущем.
Во время встречи Ойбек Касимов провёл презентацию об организационной структуре дирекции "Ташкент-2025" и ее деятельности. В ходе встречи ответственным лицам были даны дополнительные рекомендации по ускорению строительных работ, а также, оптимизации проектирования дополнительных зданий и развлекательных зон для посетителей.