Тошкентда дзюдо бўйича яна бир жаҳон чемпионати ўтказилади
Тошкент жорий йил яна бир муҳим мусобақага мезбонлик қилади. 14-20 октябрь кунлари пойтахтимизда дзюдо бўйича ҳарбийлар ўртасидаги 42-жаҳон чемпионатини ташкил этилади.
Бўлажак дунё биринчилигида 5 қитъанинг энг кучли ҳарбий дзюдочилари рақобатлашади. Бугун Ўзбекистон дзюдо федерациясида Халқаро ҳарбийлар спорти кенгаши (CISM) ва Мудофаа вазирлиги раҳбарияти билан мазкур мусобақанинг ташкилий ишларига бағишланган йиғилиш ўтказилиб, тайёргарлик бўйича вазифалар белгилаб олинди.
Маълумот учун, 2023 йил Доминикан Республикасида ташкил этилган ҳарбийлар ўртасидаги жаҳон чемпионатида дзюдочиларимиз 2 тадан олтин ва кумуш медалларга эгалик қилишган эди.

В Ташкенте пройдёт ещё один ЧМ по дзюдо
В этом году Ташкент примет ещё один важный старт. С 14 по 20 октября в столице состоится 42-й чемпионат мира по дзюдо среди военнослужащих.
На предстоящем первенстве планеты будут соревноваться сильнейшие военные дзюдоисты 5 континентов. Сегодня в Федерации дзюдо Узбекистана состоялось совещание при участии руководства Международного совета военного спорта (CISM) и Министерства обороны, посвящённое организационной работе данных ответственных состязаний, были обсуждены необходимые вопросы и поставлены задачи по тщательной подготовке.
Для информации, на чемпионате мира 2023 года среди военных в Доминиканской Республике наши соотечественники завоевали по 2 золотые и серебряные медали.