БААдан ташриф буюрган спорт шифокори мутахассисларимиз билан ўз билимларини ўртоқлашмоқда
Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари олдидан терма жамоаларимизда фаолият олиб бораётган мутахассисларнинг малакасини ошириш борасида қатор тадбирлар ўтказилиши режалаштирилган. Бугун МОҚда спорт шифокорлари учун мўлжалланган ана шундай семинарлардан бири бошланди. Маърузалар БААдан ташриф буюрган малакали шифокор Сари Шайх Ал Нажжор томонидан олиб борилмоқда.
Режага кўра, семинар 6 июнга қадар давом этади. Хорижлик эксперт унгача мануал терапия соҳасидаги кўп йиллик тажрибалари борасида ўз билимлари билан ўртоқлашади. Бугун семинарнинг илк қисмида доктор Ал Нажжор ўз фаолияти, соҳадаги долзарб мавзулар бўйича гапириб ўтди.
Дастурга мувофиқ, яна икки кун давомида мутахассислар МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёт илмий-амалий марказида малака оширишади. Амирликлардан ташриф буюрган меҳмон атлетларни реабилитация қилиш, мануал терапия борасидаги малакалари билан ўртоқлашади.

Специалист из ОАЭ делится своим опытом с отечественными спортивными врачами
Перед началом летних Олимпийских игр Париж-2024 запланировано проведение нескольких мероприятий для медицинских специалистов, которые работают в составе наших сборных команд. Целью организации таких семинаров является повышение опыта и квалификации наших спортивных врачей. Сегодня в НОК начался один из таких семинаров и его проводит квалифицированный врач из ОАЭ - Сари Шайх Аль Нажжор.
Семинар продлится до 6 июня. В рамках мероприятия иностранный специалист поделится своим многолетним опытом в направлении мануальной терапии. Сегодня в первой части семинара доктор Аль Нажжор рассказал о своей деятельности и актуальных темах в этой области.
Согласно программе, еще два дня специалисты будут повышать свою квалификацию в Республиканском научно-практическом центре спортивной медицины при НОК. В свою очередь почётный гость из ОАЭ поделится своими знаниями и навыками в области реабилитации спортсменов и мануальной терапии.