IBA Parij-2024 ғолиб ва совриндорлари учун алоҳида мукофот фонди ажратади
Халқаро бокс ассоциацияси (IBA) Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларининг ғолиб ва совриндорларини ташкилот фонди томонидан алоҳида моддий рағбатлантиради. Бу ҳақида IBA Президенти Умар Кремлев маълум қилди.
Унга кўра, ҳар бир олтин медаль учун 100 000 АҚШ доллари ажратилади. Бу сумманинг тенг ярми боксчининг ҳисобига, 25 000 унинг мураббийи ва қолган 25 000 миллий федерация ҳисобига йўналтирилади.
Кумуш медаль учун 50 000 АҚШ доллари ажратилган. Унинг тенг ярми (25 000) атлетга, қолган қисми мос равишда мураббий ва миллий федерация ўртасида тақсимланади.
Бронза медали учун эса 25 000 АҚШ доллари берилади. Ундан 12 500 АҚШ доллари атлет ҳисобига тушса, қолган 50 фоиз аввалги тақсимотда бўлгани каби мураббий ва миллий федерация ўртасида бўлинади.
Шунингдек, ҳатто чорак финалгача етиб борган боксчилар учун 10 000 АҚШ доллари ажратилиши кўзда тутилган.

IBF для отличившихся боксёров на Париж-2024 выделит отдельные денежные призы
Международная ассоциация бокса (IBA) окажет победителям и призёрам летних Олимпийских игр Париж-2014 особую финансовую поддержку от фонда Организации. Об этом заявил президент IBA Умар Кремлёв.
За каждую золотую медаль будет выделено 100 000 долларов. Из этой суммы спортсмен получит 50 000 долларов, его Национальная федерация — 25 000 долларов, тренер — 25 000 долларов.
За серебряную медаль будет вручён приз в размере 50 000 долларов, из которых 25 000 долларов получит спортсмен, а оставшиеся 25 000 долларов будут равномерно распределены между тренером и Национальной федерацией.
За бронзовую медаль будут предоставлены 25 тысяч долларов, из которых 12,5 тысячи достанется спортсмену. Остальные 50 процентов делятся между тренером и Федерацией, как и в предыдущем распределении.