Париж-2024 лицензиатлари: Фарғоналик гимнастикачимиз Ҳабибулло Эргашев
2023 йил Антверпенда ўтган спорт гимнастикаси бўйича жаҳон чемпионати ҳамюртимиз Ҳабибулло Эргашев учун муваффақиятли якунланган эди. Эргашевнинг ушбу дунё биринчилигида кўпкураш дастуридаги иштироки унга Париж-2024 эшикларини очди.
Эргашев Ҳабибулло Ҳимоятулло ўғли 1999 йил 6 май куни Фарғона шаҳрида таваллуд топган. 2012 йилдан Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси. Мураббийи Равшанбек Мирзаев. Спортчимиз барча снарядларда юқори маҳорат кўрсата олсада, спорт отидаги машқ унинг энг севимли йўналиши ҳисобланади. Конья-2021 Ислом бирдамлиги ўйинларида ва куни кеча Тошкентда ўтган Осиё чемпионатида жамоавий дастурда кумуш медаль билан тақдирланган. Бир неча нуфузли халқаро мусобақаларда ғолиб ва совриндорлар қаторида жой олган.
Эргашев Халқаро гимнастика федерацияси (FIG) томонидан 2023 йилги Жаҳон чемпионати якунига кўра эълон қилинган рейтинг орқали Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари йўлланмасини қўлга киритган.

Лицензиаты Париж-2024: Ферганский гимнаст Хабибулло Эргашев
Чемпионат мира 2023 года по спортивной гимнастике в Антверпене (Бельгия) завершился успешно для нашего соотечественника - Хабибулло Эргашева. В этом первенстве мира Эргашев выступил отлично в программе многоборья и удостоился права защищать честь страны на летних Олимпийских играх Париж-2024.
Эргашев Хабибулло Химоятуллоевич родился 6 мая 1999 года в Фергане. С 2012 года представитель сборной Узбекистана по спортивной гимнастике. Тренер - Равшанбек Мирзаев. Спортсмен успешно выступает на всех снарядах, однако ему больше нравится выполнять упражнения на конь-махи. На Играх Исламской Солидарности Конья-2021 Эргашев завоевал серебряную медаль. На чемпионате Азии в мае месяце в Ташкенте ему также удалось занять второе место в групповом многоборье. Победитель и призёр нескольких престижных международных соревнований.
Согласно объявленному рейтингу Международной Федерации гимнастики (FIG) по итогам чемпионата мира, Хабибулло Эргашев удостоился лицензии на летние Олимпийские игры Париж-2024.