Гимнастикачи йигитларимиз Осиё чемпионатида 6 та медалга сазовор бўлишди
16-19 май кунлари Тошкент мезбонлик қилган спорт гимнастикаси бўйича эркаклар ўртасидаги Осиё чемпионати ўз якунига етди. Ёшлар ва катталар ўртасида ташкил этилган мусобақада ҳамюртларимиз 3 та кумуш ва 3 та бронза медалларини жамғаришдии.
Ушбу медаллар орасида Абдулла Азимовнинг бронза медали унга Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари йўлланмасини тақдим этгани, йигитларимизнинг жамоавий дастурдаги кумуш медали эса мазкур йўналишда қўлга киритилган дастлабки медаль бўлгани билан ёдда қолди. Барча совриндорлар:
Жамоавий кўпкураш, катталар (Абдулла Азимов, Расулжон Абдураҳимов, Абдулазиз Мирвалиев, Ўткирбек Жўраев, Ҳабибулло Эргашев);

Наши парни завоевали 6 медалей на чемпионате Азии по спортивной гимнастике
16-19 мая в Ташкенте состоялся чемпионат Азии по спортивной гимнастике среди мужчин. Отрадно отметить, что наши сеньоры и юниоры в этом континентальном первенстве завоевали 3 серебряные и 3 бронзовые медали.
Примечательно, что бронзовая награда Абдуллы Азимова позволила ему войти в список лицензиатов летних Олимпийских игр Париж-2024. Также, в командном многоборье наши парни удостоились серебра, что стало первой медалью в этой программе в истории узбекской гимнастики. Список призёров:
Командное многоборье, сеньоры (Абдулла Азимов, Расулжон Абдурахимов, Абдулазиз Мирвалиев, Уткирбек Джураев, Хабибулло Эргашев)