Бадиий гимнастика бўйича Жаҳон кубогининг тантанали очилиш маросими ўтказилди
Бугун Тошкентда бадиий гимнастика бўйича Жаҳон кубогининг тўртинчи босқичи старт олди. Мусобақанинг кечки дастури давомида тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди. Унда Ўзбекистон Республикаси Спорт вазири Адҳам Икрамов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, шунингдек, Халқаро гимнастика федерацияси расмийлари ва Ўзбекистон гимнастика федерацияси раҳбарияти иштирок этди.
Маросимда сўз олган расмийлар Тошкент анъанавий тарзда Жаҳон кубоги босқичларини муваффақиятли ўтказиб келаётгани, бу орқали Халқаро гимнастика федерациянинг ишончли ҳамкорларидан бирига айланганини таъкидлашди. Шундан сўнг тадбирнинг бадиий қисми билан маросим давом этди.
Эслатиб ўтамиз, 28 апрелга қадар давом этадиган бу йилги баҳсларда дунёнинг 34 мамлакатидан 100 нафардан ортиқ спортчи иштирок этмоқда. Бугун яккалик ва гуруҳ машқлари дастурларида саралаш баҳслари ўтказилди. Эртадан медаллар учун беллашувлар бошланади.

Состоялась торжественная церемония открытия Кубка мира по художественной гимнастике
Сегодня в Ташкенте стартовал четвёртый этап Кубка мира по художественной гимнастике. Во время вечерней программы соревнований состоялась торжественная церемония открытия. В мероприятии приняли участие Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, а также официальные лица Международной федерации гимнастики и руководство Федерации гимнастики страны.
Выступившие на церемонии официальные лица отметили, что Ташкент на традиционной основе успешно проводит этапы Кубка мира, благодаря которому стал одним из надёжных партнёров Международной федерации гимнастики.
Напомним, в соревнованиях нынешнего года принимают участие более 100 спортсменок из 34 стран мира. Сегодня состоялась квалификация в индивидуальной и групповой программах упражнений. Завтра грации будут бороться за медали. Турнир продлится до 28 апреля.