Адҳам Икрамов ООК делегациясини қабул қилди
Маълум қилганимиздек, пойтахтимизда бўлиб турган Осиё Олимпия кенгашининг (ООК) делегацияси бугун Спорт вазири Адҳам Икрамов қабулида бўлди. Мазкур учрашувда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Қўмита раиси ўринбосари Азизжон Камилов ва Миллий Паралимпия қўмитаси раиси ўринбосари Отабек Эргашев ҳам қатнашди. Унда Тошкент-2025 ёшлар Осиё ва Пара Осиё ўйинларига рақамли технологиялар йўналишида олиб борилаётган ишлар муҳокама қилинди.
Вазир, даставвал, бундай масъулиятли мусобақага ҳар томонлама пухта тайёргарлик кўришни шахсан Президентимиз ўз назоратига олгани, қурилиш ишлари Хитойнинг етакчи компаниялари билан йўлга қўйилгани ҳақида гапириб ўтди. Шунингдек, давлатимиз томонидан Ўйинларни ўтказиш учун барча шароитлар яратиб берилишини билдирди.
Ўз ўрнида, делегация вакиллари Адҳам Илҳамовични фаолиятлари билан яқиндан таништиришди. Сўнг 2 кунлик ўрганиш ишлари юзасидан чиқарган хулосалари билан ўртоқлашдилар. ООКнинг расмий ҳамкори ҳисобланган “Bornan Sports Technology” компанияси бу борадаги имкониятларимизни юқори баҳолаб, бўлажак ўйинларни ҳамкорликда юқори савияда ўтказиш бўйича ўз хизматларини таклиф қилди.
Учрашув якунида томонлар ўзаро ҳамкорликнинг келгуси қадамларини амалга ошириш бўйича келишиб олишди.

Адхам Икрамов принял делегацию ОСА
Как мы сообщали ранее, представители Олимпийского совета Азии (ОСА), находящиеся в нашей столице, сегодня были на приёме у Министра спорта Адхама Икрамова. Во встрече также приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя Комитета Азизжон Камилов и заместитель председателя Национального Паралимпийского комитета Отабек Эргашев. На ней обсуждалась работа, проводимая в направлении цифровых технологий к юношеским Азиатским и Пара Азиатским играм Ташкент-2025.
Министр прежде всего рассказал о том, что всестороннюю подготовку к такому ответственному старту взял под личный контроль Глава нашего государства, строительные работы были налажены с ведущими компаниями Китая. Он также отметил, что со стороны Правительства будут созданы все необходимые условия для проведения Игр.
В свою очередь, зарубежные гости ознакомили Адхама Ильхамовича с их деятельностью. Затем они поделились своими выводами из 2-дневного исследования. Компания "Bornan Sports Technology", являющаяся официальным партнёром ОСА, высоко оценила возможности нашей страны в проведении предстоящих Игр на высоком уровне и предложила свои услуги по совместному сотрудничеству.