Адҳам Икрамов ООК делегациясини қабул қилди
Маълум қилганимиздек, пойтахтимизда бўлиб турган Осиё Олимпия кенгашининг (ООК) делегацияси бугун Спорт вазири Адҳам Икрамов қабулида бўлди. Мазкур учрашувда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Қўмита раиси ўринбосари Азизжон Камилов ва Миллий Паралимпия қўмитаси раиси ўринбосари Отабек Эргашев ҳам қатнашди. Унда Тошкент-2025 ёшлар Осиё ва Пара Осиё ўйинларига рақамли технологиялар йўналишида олиб борилаётган ишлар муҳокама қилинди.
Вазир, даставвал, бундай масъулиятли мусобақага ҳар томонлама пухта тайёргарлик кўришни шахсан Президентимиз ўз назоратига олгани, қурилиш ишлари Хитойнинг етакчи компаниялари билан йўлга қўйилгани ҳақида гапириб ўтди. Шунингдек, давлатимиз томонидан Ўйинларни ўтказиш учун барча шароитлар яратиб берилишини билдирди.
Ўз ўрнида, делегация вакиллари Адҳам Илҳамовични фаолиятлари билан яқиндан таништиришди. Сўнг 2 кунлик ўрганиш ишлари юзасидан чиқарган хулосалари билан ўртоқлашдилар. ООКнинг расмий ҳамкори ҳисобланган “Bornan Sports Technology” компанияси бу борадаги имкониятларимизни юқори баҳолаб, бўлажак ўйинларни ҳамкорликда юқори савияда ўтказиш бўйича ўз хизматларини таклиф қилди.
Учрашув якунида томонлар ўзаро ҳамкорликнинг келгуси қадамларини амалга ошириш бўйича келишиб олишди.

Adham Ikramov received the OCA delegation
As we informed, today the delegation of the Olympic Council of Asia (OCA) in our capital was received by the Minister of Sports Adham Ikramov. The meeting was also attended by the Secretary General of the NOC Oybek Kasimov, Deputy Chairman of the Committee Azizjon Kamilov and Deputy Chairman of the National Paralympic Committee Otabek Ergashev. It discussed the work being done in the direction of digital technologies for the Asian Youth and Para Asian Games Tashkent 2025.
First of all, the Minister spoke about the fact that the President personally supervised the preparation for such a responsible competition, and that the construction works were started with the leading Chinese companies. He also said that our country will create all conditions for the Games.
Instead, representatives of the delegation introduced Adham Ilhamovich with their activities. Then they shared their conclusions about the 2-day study. "Bornan Sports Technology", an official partner of OCA, highly appreciated our capabilities in this regard and offered its services to hold future games at a high level in cooperation.
At the end of the meeting, the parties agreed on the implementation of the next steps of mutual cooperation.