Дзюдочиларимиз аралаш жамоавий дастурда бронза медалига сазовор бўлишди
Дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Гонконг мезбонлик қилган Осиё чемпионатидаги иштирокини якунлади. Бугунги аралаш жамоавий йўналишда кечган беллашувларда ҳамюртларимиз бронза медалларига сазовор бўлишди.
Туркманистон жамоасини чорак финалда мағлуб қилган дзюдочиларимиз ярим финалда Мўғулистонга имкониятни бой беришди. Учинчи ўрин учун кечган курашда эса Жанубий Корея термаси 4:1 ҳисобида мағлуб этилди.
Эслатиб ўтамиз, бунга қадар спортчиларимиз яккалик дастурида 1 та олтин, 1 та кумуш ва 4 та бронза медалларини жамғаришган эди. Шу тариқа, жамоамиз мусобақани умумий 7 та медаль билан якунлади.

Отечественные дзюдоисты завоевали золото в командном миксте
Сборная Узбекистана по дзюдо завершила своё участие на чемпионате Азии в Гонконге. Сегодня в рамках континентального первенства прошли схватки в командном миксте.
Наши дзюдоисты в четвертьфинале победили команду Туркменистана. Однако в полуфинале уступили сборной Монголии и в борьбе за третье место вышли на татами против Южной Кореи. Схватки завершились в пользу Узбекистана со счётом 4:1 и наши спортсмены в командном миксте удостоились бронзовой медали.
Напомним, до этого в индивидуальном направлении отечественные дзюдоисты завоевали 1 золото, 1 серебро и 4 бронзы. Таким образом, делегация Узбекистана завершила чемпионат Азии с 7 наградами.