Дохада спорт гимнастикаси бўйича Жаҳон кубогининг тўртинчи босқичи ўтказилаётгани ҳақида маълум қилган эдик. Дастлабки кун доирасидаги саралаш баҳсларида иштирок этган Оксана Чусовитина ўзининг севимли таяниб сакраш дастурида 13.049 балл билан тўртинчи натижани қайд этиб, финал йўлланмасини қўлга киритди.
Шунингдек, Абдулазиз Мирвалиев эркин машқ дастурида 13.800 балл жамғарди. Ушбу натижа Мирвалиевга ҳам финалда медаллар учун курашиш имконини беради. Бугун юртдошларимиз яна қуйидаги йўналишларда саралаш босқичида иштирок этишади:

Чусовитина и Мирвалиев пробились в финал Кубка мира
Ранее нами сообщалось, что в Дохе проходит четвёртый этап Кубка мира по спортивной гимнастике. Отрадно отметить, что наша соотечественница Оксана Чусовитина успешно выступила в своей коронной программе - опорный прыжок, набрав 13.049 балла и пробилась в финал.
Также, ещё один представитель Узбекистана Абдулазиз Мирвалиев завоевал право на участие в финальном этапе. Выступление Мирвалиева в вольной программе было оценено на 13.800 балла и он сохранил возможность побороться за медали турнира. В рамках сегодняшнего дня Кубка мира наши атлеты выступят в квалификационном этапе следующих программ: