Конкур бўйича мамлакат чемпионати ўтказилди
Тошкентдаги “Universal Horses Stable” мажмуаси от спортининг конкур йўналиши бўйича шахсий-жамоавий йўналишда Ўзбекистон чемпионатига мезбонлик қилди. 6-8 апрель кунлари ўтган мусобақада юртимизнинг сара чавандозлари ғолиблик йўлида ўз маҳоратларини намойиш этишди.
Қизиқарли баҳсларнинг биринчи кунида Аъзам Толиббоев «А» (130 см тўсиқ баландлиги), Алишер Эркинов «D» (120 см), Ёрмуҳаммад Фозилхўжаев «В» (120-115 см); иккинчи кун Дилшод Шокиров «А» (140 см), Хуршиджон Алимжонов «D» (130 см), Ёрмуҳаммад Фозилхўжаев «В» (120-125 см); якуний кунда эса Дилшод Шокиров «А» (150 см), Алишер Эркинов «D» (140 см), Ашрафхон Ниғматов «В» (125-130 см) тоифаларида олтин медалларни қўлга киритишди. Жамоавий баҳсларда Тошкент шаҳри вакиллари энг кўп очко тўплашга муваффақ бўлдилар. Шунингдек, кучли учликдан Самарқанд ва Қашқадарё вилоятларининг чавандозлари жой олишди. Ғолиб ва совриндорлар ташкилий қўмита томонидан тақдирланди.

Состоялось первенство страны по конкуру
Столичный конноспортивный клуб "Universal Horses Stable" принял лично-командный чемпионат Узбекистана по конкуру. Соревнования, где соревновались лучшие всадники Республики, проходили 6-8 апреля.
В первый день турнира Аъзам Толиббоев в категории "А" (130 см высота препятствий), Алишер Эркинов в категории "D" (120 см), Ёрмухаммад Фозилхужаев в категории "В" (120-115 см); во второй день Дилшод Шокиров в категории "А" (140 см), Хуршиджон Алимжонов в категории "D" (130 см), Ёрмухаммад Фозилхужаев в категории "В" (120-125 см) стали победителями. А в заключительный день турнира Дилшод Шокиров в категории "А" (150 см высота препятствий), Алишер Эркинов в категории "D" (140 см) и Ашрафхон Нигматов в категории "В" (125-130 см) заняли первые места. В командных выступлениях представители Ташкента поднялись на высшую ступень пьедестала. Всадники Самарканда и Кашкадарьи заняли 2 и 3 места соответственно. Победителям и призёрам были вручены подарки организаторов.