Тимур Кападзе: “Нафақат Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларига йўлланма олиш, балки унда шоҳсупага кўтарилишни мақсад қилганмиз”
Жорий йилнинг 15 апрель – 3 май кунлари Қатар яшил майдонларида футбол бўйича Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларига йўлланма берувчи U23 Осиё кубоги бўлиб ўтади. Бугун МОҚда мусобақа олдидан терма жамоамизнинг тайёргарлигига бағишланган матбуот анжумани ташкил этилди. Унда МОҚ раисининг биринчи ўринбосари, ЎФА биринчи вице-президенти Равшан Ирматов, Ўзбекистон олимпия терма жамоаси бош мураббийи Тимур Кападзе ОАВ ходимларининг саволларига жавоб беришди.
Анжуманда Равшан Ирматов мусобақанинг ўзбек футболи учун не чоғлик аҳамиятга эга экани, миллионлаб мухлислар кутган Олимпиада йўлланмасини қўлга киритиш йўлида 3 йил давомида амалга оширилган ишлар, “Олимпик” лойиҳаси, замонавий талаблар асосида барпо этилаётган терма жамоалар маркази хусусида гапириб ўтди. Шунингдек, Равшан Сайфуддинович легионерлар масаласига ҳам алоҳида тўхталди. Унга кўра, хорижда тўп сураётган 2 нафар футболчимизнинг клублари билан ижобий келишувга эришилгани ва 3 та жамоа билан музокаралар давом этаётганини маълум қилди.
Ўз навбатида, Тимур Кападзе ҳам бўлажак турнирга катта тайёргарлик кўрилгани ва бунинг учун барча шароитлар яратиб берилгани, якуний рўйхатдан энг оптимал формага кирган йигитлар жой олиши, Олимпиада йўлланмаси учун ҳамма ўйинчи бор кучи билан ҳаракат қилиши ҳақида тўхталди. Қолаверса, Париж-2024 ёзги Олимпиадасига йўлланма олиш эмас, балки унда медаль олиш асосий вазифа эканини қўшимча қилди.
Тадбир давомида спикерлар ОАВ ходимларини қизиқтирган барча саволларига атрофлича жавоб беришди. Анжуманни ушбу ҳавола орқали тўлиқ томоша қилишингиз мумкин.

Тимур Кападзе: "Планируем завоевать не только путёвку на Олимпийские игры Париж-2024, но и удостоится медали"
С 15 апреля по 3 мая в Катаре пройдёт Кубок Азии по футболу U23, где будут разыгрываться лицензии на летние Олимпийские игры Париж-2024. Сегодня перед началом турнира состоялась пресс-конференция, посвященная подготовке нашей сборной. В мероприятии присутствовали первый заместитель председателя НОК, первый вице-президент АФУ Равшан Ирматов, главный тренер олимпийской сборной Узбекистана Тимур Кападзе, которые дали подробные ответы на вопросы сотрудников СМИ.
В своём выступлении, Равшан Ирматов отметил важность Кубка Азии для узбекского футбола, а также, рассказал о проделанной работе за 3 года на пути к Олимпийской путёвке, которую ждали миллионы болельщиков, о проекте футбольного клуба «Олимпик», о центре для сборных команд, которая строится с учетом современных требований. Помимо этого, Равшан Сайфуддинович особо отметил тему легионеров и сообщил, что достигнута положительная договоренность с 2 зарубежными клубами, где играют наши футболисты и продолжаются переговоры с 3 командами.
В свою очередь, Тимур Кападзе выразил, что ведётся огромная подготовка к предстоящему турниру и что для этого созданы все необходимые условия, а также, что в итоговый состав войдут только те игроки, кто достиг пика спортивной формы и что ребята используют все свои шансы на пути к лицензии Париж-2024. В заключении, Кападзе добавил, что главная задача – завоевать не только путевку на летние Олимпийские игры, но и подняться на пьедестал в главных стартах четырёхлетия.
В ходе конференции спикеры дали развернутые ответы на вопросы СМИ. Полную версию мероприятия можете посмотреть пройдя по ссылке.