Таэквондочиларимизнинг лицензион турнирга тайёргарлиги муҳокама қилинди
Спорт вазири ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов ҳамда Миллий Олимпия қўмитаси раиси ўринбосари, мамлакат таэквондо WT ассоциацияси раиси Шерзод Ташматов иштирокида таэквондо WT бўйича терма жамоа мураббийлар штаби билан яқинлашиб келаётган Париж-2024 лицензион турнирига тайёргарлик кўриб чиқилди.
Қайд этиш жоиз, 2023 йил якунига кўра таэквондочиларимиз Улуғбек Рашитов ҳамда Светлана Осипова Олимпиада рейтинги орқали Париж-2024 йўлланмасини қўлга киритишган. Жорий йилнинг 15-16 март кунлари Хитойнинг Тайань шаҳрида Осиё минтақаси учун лицензион турнир бўлиб ўтади. Мутасаддилар мазкур мусобақада жамоамиз 100 фоизлик натижа кўрсатиб, юртимизга максимал йўлланмалар билан қайтишлари зарурлигини таъкидлашди.
Қайд этиш жоиз, терма жамоа куни кеча Саудия Арабистонида ташкил этилган халқаро ўқув-машғулот йиғинидан қайтиб келди. Мураббийлар штаби расмийларга ушбу йиғин хулосалари, спортчиларнинг ҳолати ҳақида маълумот бериб, барчалари бўлажак стартга шай эканлигини маълум қилишди.

29 Февраля 2024 1899
Заместитель Министра спорта Шахрулло Махмудов и заместитель председателя НОК, руководитель ассоциации таэквондо WT страны Шерзод Ташматов совместно с тренерским штабом национальной команды по таэквондо WT обсудили процесс подготовки к предстоящему лицензионному турниру Париж-2024.
Следует отметить, что в конце 2023 года через Олимпийский рейтинг наши таэквондисты Улугбек Рашитов и Светлана Осипова уже завоевали путёвки на Париж-2024. 15-16 марта нынешнего года в городе Тайань Китая состоится лицензионный турнир для Азиатского континента. Руководители особо подчеркнули, что нашим атлетам необходимо проявить себя в этом соревновании и завоевать максимальное количество возможных лицензий на Париж-2024.
Напомним, что несколько дней назад представители сборной завершили международные учебно-тренировочные сборы в Саудовской Аравии и вернулись в Ташкент. Тренерский штаб подробно проинформировал ответственных лиц о сборах в Джидде и итогах тренировок, о физическом состоянии спортсменов и их готовности к предстоящим стартам.