Каратэчиларимиз Ёшлар лигасида 11 та медалга сазовор бўлишди
БААнинг Фужайра шаҳри мезбонлик қилаётган каратэ WKF бўйича Ёшлар лигасида Ўзбекистон терма жамоасининг иштироки якунланди. Мусобақада ҳамюртларимиз 3 та олтин, 2 та кумуш ва 6 та бронза, жами 11 та медалга сазовор бўлишди.
Турнирнинг якуний кунида Жавоҳир Жаҳонгиров 14 ёшгача бўлган ўсмирлар тоифасида ката дастурида олтин медални қўлга киритди. Шунингдек, Солижон Соибов (-50 кг) кумитэ йўналишида шоҳсупанинг учинчи поғонасидан жой олди.
Қайд этиш жоиз, ушбу натижа орқали спортчиларимиз жаҳон чемпионати йўлланмаси учун қимматли рейтинг очколарини жамғаришди.

Узбекские каратисты завоевали 11 наград на Молодёжной лиге
Сборная Узбекистана по каратэ WKF завершила своё участие на Молодёжной лиге, которая проходила в Фуджейре (ОАЭ). По итогам соревнований, нашим молодым спортсменам удалось выиграть 11 медалей (3 золото, 2 серебро и 6 бронзы).
В итоговый день турнира Джавохир Джахонгиров поднялся на высшую ступень пьедестала среди юношей до 14 лет (программа по ката). Также, ещё один наш представитель Солиджон Соибов (-50 кг) завоевал бронзовую медаль.
Следует отметить ,что помимо медалей Молодёжной лиги, наши каратисты записали в свои активы ценные рейтинговые очки на пути к чемпионату мира.