Ёш қиличбозларимиз Осиё чемпионатида иккинчи бўлишди
Манама шаҳри (Баҳрайн) мезбонлик қилган қиличбозлик бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионатида ўзбекистонлик спортчилар 5 та олтин, 1 та кумуш ва 7 та бронза, жами 13 та медалга сазовор бўлишди.
• 3 та олтин ва 5 та бронза медалларини жамғарган ёшларимиз Япониядан сўнг умумжамоа ҳисобида иккинчи бўлдилар;
• Ўсмирларимиз 2 та олтин, 1 та кумуш ва 2 та бронза медаллари билан умумжамоа ҳисобида тўртинчи ўринни эгаллашди.
• Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси мамлакат қиличбозлик федерацияси, ёш спортчиларимиз ва мураббийлар штабини ушбу натижа билан қутлаб, атлетларимизга келгуси мусобақаларда ҳам омади тилайди.

25 Февраля 2024 1818
Как вам известно, Бахрейн принимал чемпионат Азии по фехтованию среди юниоров и молодёжи. В этом континентальном первенстве спортсмены Узбекистана выиграли 13 наград (5 золото, 1 серебро и 7 бронзы).
• Молодёжная команда, стала второй в медальном зачёте, после сборной Японии, добавив в копилку нашей делегации 3 золото и 5 бронзы.
• А наша сборная юниоров, завоевав 2 золотые, 1 серебряную и 2 бронзовые медали, заняла 4 место в общекомандном зачёте.
• Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет федерацию фехтования страны, молодых спортсменов и их наставников с такими высокими результатами, желает им дальнейших успехов и побед.