Сузувчиларимиз жаҳон чемпионатидаги иштирокларини якунлашди
Ўзбекистон терма жамоаси учун сув спорти турлари бўйича жаҳон чемпионати якунига етди. Маълум қилганимиздек, Қатар пойтахти мезбонлик қилаётган турнирнинг бугунги кунида Элдор Усмонов 100 метрга баттерфляй усулида сузиш дастурида қатнашди.
Ҳамюртимиз 52.83 сония ичида маррага етиб келди. Афсуски, бу натижа унга ярим финалга чиқиш учун етарли бўлмади. Шу тариқа, мазкур дунё биринчилиги сувга сакраш бўйича терма жамоамиз аъзоси Игорь Мялиннинг қўлга киритган Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари йўлланмаси билан ёдда қолмоқда.

Наши пловцы завершили своё участие на чемпионате мира
Представители сборной Узбекистана завершили своё участие в первенстве мира по водным видам спорта в Катаре. Как нами и сообщалось, в рамках квалификации текущего дня выступил наш соотечественник Элдор Усмонов в заплыве на 100 метров баттерфляем.
Усмонов зафиксировал результат 52.83 секунд, однако этого не хватило для выхода в полуфинал. Таким образом, делегация Узбекистана завершила данный чемпионат мира с одной лицензией на летние Олимпийские игры Париж-2024, которую завоевал Игорь Мялин по прыжкам в воду.