Саблячи қизларимиз Испаниядаги Жаҳон кубоги босқичида бронза медалини қўлга киритишди
Ўтган ҳафта якуни ёш саблячиларимиз учун ҳам омадли келди. Испаниянинг Сеговия шаҳрида ташкил этилган Жаҳон кубоги босқичида қизларимиз жамоавий дастурда учинчи ўринни эгаллашди.
Чорак финалда хитойлик қиличбозларни 45:19 ҳисобида мағлуб этган ҳамюртларимиз ярим финалда АҚШга 27:45 ҳисобида имкониятни бой беришди. Бронза медали учун кечган муросасиз баҳсда эса Италия жамоаси 45:41 ҳисобида таслим этилди. Мусобақада терма жамоамиз сафида Ханчжоу-2022 Осиё ўйинлари ғолиблари Гулистан Пердибаева ҳамда Фернанда Эррера, ўсмирлар ўртасидаги жаҳон чемпионати совриндори Наргиза Жаксибаева, шунингдек, Самира Шокирова ҳаракат қилишди.
Эслатиб ўтамиз, Тошкент мезбонлик қилган шпагачи қизлар баҳсида ҳам юртдошларимиз шоҳсупанинг учинчи поғонасидан жой олишган эди.

Саблистки Узбекистана заняли призовое место в этапе Кубка мира
Минувшая неделя завершилась успешно и для наших молодых саблисток. В этапе Кубка мира в Испании, фехтовальщицам Узбекистана удалось занять третье место в командной программе.
В четвертьфинале узбекские саблистки обыграли китаянок со счётом 45:19, однако в полуфинале уступили спортсменкам из США (27:45). В бескомпромиссном бою за третье место удалось победить итальянок со счётом 45:41. На этот раз в соревновании честь нашей страны защищали победительницы Азиады Ханчжоу-2022: Гулистан Пердибаева и Фернанда Эррера, призёр чемпионата мира среди юниоров Наргиза Жаксибаева и Самира Шокирова.
Напоминаем, в соревнованиях среди шпажисток в Ташкенте, наши девушки также удостоились бронзовой медали в командной программе.