Биринчи бор икки нафар таэквондочимиз рейтинг орқали Олимпиадага йўл олди
Бутунжаҳон таэквондо федерацияси (WT) Париж-2024 Олимпиадаси учун лицензион рейтинг очколарини жамғариш даври якунлангани ва у орқали Олимпиада йўлланмасини қўлга киритган спортчилар номини эълон қилди. Қувонарлиси, Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари Улуғбек Рашитов (-68 кг) ва Светлана Осипова (+67 кг) Париж-2024 йўлланмаларига эга бўлишди.
Қайд этиш жоиз, ҳамюртларимиз биринчи бор рейтинг орқали 2 та йўлланмага эга бўлишди. Шунингдек, қизларимиз ҳам илк маротаба тўғридан тўғри Олимпиада иштирокчисига айланмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси мамлакат таэквондо ВТ ассоциацияси, спортчи ва мураббийларимизни ушбу натижа билан қутлаб, уларнинг келгуси фаолиятида ҳам омад тилайди.

17 Декабря 2023 1686
Всемирная федерация таэквондо WT объявила об окончании периода накопления лицензионных рейтинговых очков на Олимпийские игры 2024 года в Париже и озвучила спортсменов, которые через него удостоились олимпийских путёвок. Стоит отметить, что лицензий Париж-2024 получили и представители сборной Узбекистана Улугбек Рашитов (-68 кг) и Светлана Осипова (+67 кг).
Путёвки по рейтингу впервые получили 2 наших соотечественника. Кроме того, первый раз в истории отечественного спорта узбекские таэквондистки напрямую попадают на главные старты четырёхлетия через накопление рейтинговых очков.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ассоциацию таэквондо WT страны, спортсменов и тренеров с этим результатом, желает удачи в их дальнейшей карьере.