Дилором Турдиқулова Париж-2024 Олимпиадасида ҳакамлик қилади
Халқаро қиличбозлик федерацияси Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларида ишлайдиган ҳакамлар рўйхатини эълон қилди. Қувонарлиси, улар орасида ҳамюртимиз, халқаро тоифадаги ҳакам Дилором Турдиқулова ҳам бор.
Турдиқулова бўлажак Олимпиадада шпага йўналишидаги беллашувларни бошқариб боради. 2018 йилдан бери халқаро мусобақаларда фаолият олиб бораётган юртдошимиз кўплаб нуфузли турнирлар, Осиё ўйинлари ва қитъа чемпионатида ишлаган. Жорий йил Миланда ўтган дунё биринчилигида ҳам шпага йўналишидаги финал баҳсларида реферелик қилди.

Дилором Турдикулова будет судьей на Олимпиаде Париж-2024
Международная федерация фехтования объявила список судей, которые будут работать на Олимпийских играх Париж-2024. Отрадно отметить, что среди них есть наша соотечественница, судья международной категории Дилором Турдикулова.
В Париж-2024 Турдикулова будет судьей на соревнованиях по шпаге. Следует подчеркнуть, что она с 2018 года участвует на международных соревнованиях, в частности, Азиатских играх и первенстве континента. В нынешнем году на чемпионате мира в Милане Турдикулова также была рефери в соревнованиях по шпаге.