Бугун Салаевга мухлислик қиламиз
Бугун Англиянинг Манчестер шаҳрида таэквондо WT бўйича якуний Гран-при мусобақаси старт олади. Хабар берганимиздек, мазкур нуфузли турнирда Ўзбекистон терма жамоаси ҳам иштирок этмоқда.
Бугун эркаклар ўртасида -58, -68 кг ва -80 кг, аёллар ўртасида -49 кг вазн тоифаларидаги беллашувлар ўтказилади. Ҳамюртимиз Улуғбек Рашитов (-68 кг) кечаги машғулотлар чоғида кичик жароҳат олгани боис, мураббийлар штаби унинг бугунги жангларда иштирок этмаслигини маълум қилди.
Бугун юртдошларимиз орасида фақатгина Шуҳрат Салаев (-80 кг) жанг қилади. Салаевнинг биринчи даврадаги рақиби тунислик Фирес Катоуси бўлади. Ушбу рақиб тўсиғидан ўта олса, кейинги даврада иорданиялик Солиҳ Элшарабати билан рўбарў келади.

Сегодня будем болеть за Салаева
Сегодня в городе Манчестер Англии стартует последний турнир нынешнего года по таэквондо WT из серии Гран-При. Как и сообщалось, в этом соревновании принимает участие и сборная Узбекистана.
Сегодня на даян выйдут мужчины в весовой категории -58 кг, -68 кг, -80 кг и женщины -49 кг. Наш таэквондист Улугбек Рашитов во время вчерашних тренировок получил небольшую травму и как сообщает тренерский штаб, он не примет участие в сегодняшней программе.
Сегодня честь Узбекистана будет защищать только Шухрат Салаев (-80 кг). Его первым соперником станет Фирес Катоуси из Туниса. Если Салаев решит бой в свою пользу, то во втором кругу поднимется на даян против уроженца Иордании - Салиха Элшарабати.