Камончиларимиз иккита лицензион мусобақада қатнашишади
Камондан отиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Таиландга йўл олди. Ҳамюртларимиз Бангкок шаҳрида ташкил этиладиган кетма-кет иккита лицензион мусобақаларда иштирок этишади.
Уларнинг биринчиси 5-9 ноябрь кунлари ўтадиган Осиё чемпионати бўлиб, унда яккалик дастурида Париж-2024 лицензиялари ўйналади. Регламентга кўра, Осиё чемпионатида шу пайтгача йўлланма ололмаган атлетлар орасида энг яхши натижа кўрсатган икки мерган Олимпиада иштирокчисига айланади.
Шундан сўнг 10-12 ноябрь кунлари Осиё қитъаси учун лицензион турнир бўлиб ўтади. Мазкур мусобақа фақат жамоавий дастурда ўтказилиб, унда эркаклар ва аёллар ўртасида биринчи ўринни қўлга киритган давлатларгина Париж-2024 йўлланмаси соҳиби бўлишади. Терма жамоамиз Бангкокка қуйидаги таркибда йўл олди:

Наши лучники примут участие в двух лицензионных стартах
Представители сборной Узбекистана по стрельбе из лука отправились в Таиланд. Наши представители примут участие в двух лицензионных соревнованиях, которые пройдут в Бангкоке.
Первое из них чемпионат Азии и состоится 5-9 ноября. В данном первенстве континента в индивидуальном направлении лучники имеют возможность удостоится лицензии ОИ Париж-2024. Согласно регламенту, участниками Олимпийских игр станут два лучника, показавшие лучшие результаты среди спортсменов (в индивидуальной программе), которым пока не удалось завоевать лицензию.
Затем, 10-12 ноября состоится лицензионный турнир для Азиатского континента. Данные соревнования пройдут только в командном направлении. Следует отметить, что только завоевав первое место, команды могут стать лицензиатами Парижской Олимпиады. Состав сборной Узбекистана, которая отбыла в Бангкок: