Ўзбекистон делегацияси раҳбарияти Хитойнинг етакчи компанияларидан бири билан ҳамкорлик режаларини муҳокама қилишди
Ёшлар сиёсати ва спорт вазири Адҳам Икрамов ҳамда Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов бугун Хитойнинг электроника ва техника маҳсулотлари ишлаб чиқарувчи йирик компанияларидан бири бўлган “Dafeng Technology Co LTD” ширкати директори Гавен Фенг билан учрашди.
Учрашув давомида икки мамлакат ўртасида сўнгги йилларда савдо-иқтисодий, ижтимоий ва маданий соҳаларда ўзаро ҳамкорлик алоқалари янги босқичга олиб чиқилгани алоҳида таъкидланди. Компания офисига ташриф давомида айни кунларда корхона муҳандислари томонидан ишлаб чиқилган янги лойиҳалар тақдимоти ва амалий кўргазмалар намойиш этилди.
Тақдимот давомида, мазкур компанияда фаолият олиб бораётган 80 дан ортиқ илмий тадқиқот муҳандислари томонидан 160 дан зиёд янги лойиҳалар ишлаб чиқилган бўлиб, уларнинг 120 дан ортиғи жаҳон бозорига чиқиб улгурганлиги айтилди. Мутасаддилар компания ишлаб чиқараётган маҳсулотлардан мамлакатимизда спорт инфратузилмасини янада ривожлантиришда фойдаланиш борасида фикр алмашишди.
Учрашув якунида вазир Адҳам Икрамов компания раҳбари ва мутасаддиларни Ўзбекистонга таклиф қилди ҳамда келгусида ҳамкорликда кўплаб лойиҳалар амалга оширилишига умид билдирди.

Руководство делегации Узбекистана обсудило планы сотрудничества с одной из ведущих китайских компаний
Министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов и Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов встретились с директором одной из крупнейших китайских компаний по производству электроники и бытовой техники "Dafeng Technology Co LTD" Гавеном Фенгом.
В ходе встречи было особо отмечено, что за последние годы сотрудничество между двумя странами в торгово-экономической, социальной и культурной сферах вышло на новый уровень. В ходе посещения офиса Компании были представлены презентации новых проектов и практические выставки, разработанные в эти дни инженерами предприятия.
В ходе презентации было отмечено, что более 80 инженеров-исследователей, работающих в этой Компании, разработали более 160 новых проектов, более 120 из которых уже вышли на мировой рынок. Официальные лица обменялись мнениями об использовании продукции Компании для дальнейшего развития спортивной инфраструктуры в нашей стране.
В завершение встречи министр Адхам Икрамов пригласил руководителя Компании и должностных лиц в Узбекистан отметил, что надеется на дальнейшую реализацию многих совместных проектов.