16 Сентябр 2023 1690
Астана шаҳрида Қозоғистон Миллий Олимпия қўмитаси ташкил этилганининг 30 йиллигига бағишланган тантанали тадбир ўтказилди. Унда Ўзбекистон МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов фахрий меҳмонлар қаторида иштирок этди.
Тадбир давомида ортда қолган давр мобайнида қозоқ спорти ривожига ҳисса қўшган атлетлар тақдирланди. Шунингдек, халқаро ҳамкорларга эсдалик совғалари тақдим этилди. Хусусан, Қозоғистон МОҚ президенти Тимур Кулибаев Ойбек Касимовга “Қозоғистон Миллий Олимпия қўмитасининг 30 йиллиги” юбилей медалини топширди.
Ўз навбатида, Ойбек Омилович қардош халқ вакилларини мамлакатимиз Олимпия оиласи номидан қутлаб, Т.Кулибаевга Ўзбекистон МОҚнинг эсдалик медалини тақдим қилди ва ташкилотнинг келгуси фаолиятига омад тилади.

16 Сентября 2023 1688
В Астане состоялось торжественное мероприятие, посвящеённое 30-летию Национального Олимпийского комитета Казахстана. В числе почётных гостей принял участие и Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов.
В ходе мероприятия были награждены атлеты, внёсшие вклад в развитие казахского спорта на протяжении всего прошедшего периода. Также были вручены памятные подарки международным партнёрам. В частности, президент Национального Олимпийского комитета Казахстана Тимур Кулибаев вручил Ойбеку Касимову Юбилейную медаль "30-лет НОК Республики Казахстан".
В свою очередь, Ойбек Омилович от имени Олимпийского движения, спортсменов и спортивных Организаций Узбекистана поздравил представителей братского народа с юбилеем, пожелал удачи в дальнейшей деятельности Организации и вручил Т.Кулибаеву памятную медаль НОК Узбекистана.