Шу кунларда Бутунжаҳон антидопинг агентлиги (WADA) ва Минтақавий антидопинг агентлиги (RADOCA) мутасаддилари Тошкентда бўлиб турибди. Бугун меҳмонлар МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий марказига ташриф буюришди.
Марказ мутасаддилари уларга РСТИАМ фаолияти ҳақида батафсил маълумот беришди. Унинг имкониятлари, мавжуд техникалар ва стасионар бўлимдаги шароитлар ташриф буюрувчиларда илиқ таассурот қолдирди.
Шунингдек, меҳмонлар Марказ мутахассисларининг иш жараёнини кўздан кечириб, улар билан спортчиларни даволашда фойдаланиладиган дори воситалари ҳақида суҳбатлашишди. Шифокорлар WADA эълон қилиб борадиган рўйхатни мунтазам кузатиб боришларини таъкидлаб, хорижликларни келгуси режалар билан таништиришди.

15 Сентября 2023 1591
В эти дни представители Всемирного антидопингового агентства (WADA) и Регионального антидопингового агентства (RADOCA) c рабочим визитом находятся в Ташкенте. Сегодня зарубежные эксперты посетили Республиканский научно-практический центр спортивной медицины при НОК.
Официальные лица Центра подробно проинформировали почётных гостей о деятельности РНПЦСМ. На представителей зарубежных организаций произвели особое впечатление возможности Центра, её доступная и современная техника, условия в стационарном отделении.
Гости также ознакомились с рабочим процессом специалистов Центра и поговорили с ними о препаратах, применяемых для лечения спортсменов. Врачи ознакомили зарубежных специалистов с планами на будущее, отметив, что они регулярно следят за списком, который публикует WADA.