13 Сентябр 2023 1982
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 8 майдаги “Маъмурий ислоҳотлар доирасида Ўзбекистон Республикаси Миллий антидопинг агентлиги фаолиятини самарали ташкил қилиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ–149-сонли қарори асосида Ўзбекистон Республикаси Миллий антидопинг агентлиги томонидан 13-14 сентябрь кунлари Тошкентда Минтақавий антидопинг агентлиги (RADOCA) ҳисобот йиғилиши ўтказилмоқда.
Бугун мазкур тадбирнинг очилиш маросими бўлиб ўтди. Уни Ёшлар сиёсати ва спорт вазири Адҳам Икрамов кириш сўзи билан очиб берди. Ўзбекистон Миллий антидопинг агентлиги директори Абдушукур Садиков йиғилиш иштирокчиларини мамлакатимизда кўриб турганидан бағоят хурсанд эканлигини билдирди. Шунингдек, Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, Бутунжаҳон антидопинг агентлиги (WADA) бош меннеджери Э.Лукоциутелар ҳам сўзга чиқиб, тадбир юзасидан илиқ фикрлар билдиришди. Шундан сўнг сессия ўз ишини бошлади.
Тадбир доирасида бир вақтнинг ўзида Ўзбекистон Миллий антидопинг агентлиги ходимлари, шунингдек, Қозоғистон ҳамда Монголиядан ташриф буюрган меҳмонларга Бутунжаҳон антидопинг агентлиги мутахассислари томонидан тренинг машғулоти ҳам ўтказилмоқда.

13 Сентября 2023 1979
На основании Постановления Президента Республики Узбекистан от 8 мая 2023 года № ПП-149 ”О мерах по эффективной организации деятельности Национального антидопингового агентства Республики Узбекистан в рамках административных реформ” Национальным антидопинговым агентством Республики Узбекистан 13-14 сентября в Ташкенте проводится отчётное заседание регионального антидопингового агентства (RADOCA).
Сегодня состоялась церемония открытия данного мероприятия. Его открыл министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов с вступительным словом. Директор Национального антидопингового агентства Узбекистана Абдушукур Садиков отметил, что рад приветствовать участников встречи в нашей стране. А также с теплыми отзывами о мероприятии выступили Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов, Генеральный менеджер Всемирного антидопингового агентства (WADA) Е.Лукотсиуте. После этого сессия начала свою работу.
В рамках встречи специалистами Всемирного антидопингового агентства одновременно проводятся тренинги для сотрудников Национального антидопингового агентства Узбекистана, а также для гостей из Казахстана и Монголии.