11 Сентябр 2023 2638
Бугун ўзбек спортига кўплаб таниқли чарм қўлқоп усталарини етказиб берган Қўқон шаҳрида янги бокс мактаби фойдаланишга топширилди. Тантанали тадбирда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Қўмита раиси ўринбосари, мамлакат бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов, Қўқон шаҳар ҳокими Маруфжон Усмонов, Фарғона вилояти ҳокимининг ўринбосари Файзулла Қосимов, шунингдек, кўплаб бокс ихлосмандлари иштирок этишди.
Тадбирда сўз олган расмийлар Қўқон шаҳрининг ўзбек боксида тутган ўрни ҳақида алоҳида тўхталиб, бу каби замонавий спорт иншоотлари келажакда янги юлдузларни кашф қилиш ва ёшлар орасида соғлом турмуш тарзи тарғиботини янада кучайтиришда муҳим аҳамият касб этишини таъкидлашди. Қайд этиш ўринлики, ушбу спорт мактабининг ишга туширилиши билан сўнгги 5 йил ичида Қўқонда фойдаланишга топширилган спорт марказларининг сони 14 тага етди.
Тадбир сўнггида бокс мактабининг ёш тарбияланувчиларига спорт анжомлари ва эсдалик совғалари топширилди.

11 Сентября 2023 2636
Сегодня в городе Коканд начала функционировать новая школа бокса. В торжественном мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя Комитета, первый заместитель председателя Федерации бокса страны Сакен Полатов, хаким Коканда Маруфжон Усмонов, заместитель хокима Ферганской области Файзулла Косимов, а также любители бокса.
Выступившие на мероприятии официальные лица особо подчеркнули роль города Коканда в узбекском боксе, отметив, что подобные современные спортивные сооружения в будущем будут иметь важное значение для открытия новых звёзд и дальнейшего укрепления пропаганды здорового образа жизни среди молодёжи. Стоит отметить, что за последние 5 лет количество спортивных центров в Коканде увеличилось ещё на 14.