Велошоссе бўйича мамлакат чемпионатида ғолиблар аниқланди
Тошкент вилояти Бўстонлиқ тумани йўлларида велоспортнинг шоссе йўналиши бўйича катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтди. Унда Республикамизнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган 100 нафардан зиёд спортчи ғолиблик учун баҳс олиб борди.
Аҳамиятли томони мусобақада ирландиялик халқаро тоифадаги ҳакам Кевин Уотсон фаолият олиб бориб, маҳаллий мутахассисларга ўз билимларини улашди. Кутилганидек, пойгалар давомида асосий терма жамоа етакчилари ўз устунликларини намойиш қилишди. 4 дастурда кечган мусобақада Дмитрий Бочаров, Алексей Фомовский, Ольга Забелинская, Янина Кускова олтин медалларни қўлга киритишди. Батафсил:

23 Августа 2023 1704
В Бостанлыкском районе Ташкентской области состоялся чемпионат Узбекистана среди взрослых по шоссейной велогонке. За победу боролись более 100 спортсменов из различных регионов республики.
На соревнованиях работал ирландский судья международной категории Кевин Уотсон, который делился своими знаниями с местными экспертами. Как и ожидалось, во время состязаний лидеры основной сборной страны продемонстрировали своё мастерство и заняли места на пьедестале почёта. В соревнованиях, прошедших в 4 видах программ, золотые медали завоевали Дмитрий Бочаров, Алексей Фомовский, Ольга Забелинская, Янина Кускова. Подробнее: