Ченду-2021: Ўзбекистон делегацияси Универcиада ўйинларини ўн тўртта медаль билан якунлади
Бугун Хитойнинг Ченду шаҳрида талаба спорчтилар ўртасида XXXI ёзги Универcиада ўйинлари якунига етмоқда. Мусобақанинг сўнгги кунида Ўзбекистон делегацияси яна бир бронза медалига сазовор бўлди.
Ушбу медални саблячи қизларимиз жамоавий дастурда қўлга киритишди. Ярим финалда АҚШ термасига 44:45 ҳисобида мағлуб бўлган юртдошларимиз бронза медали учун кечган баҳсда италиялик рақибаларини 45:42 ҳисобида мағлубиятга учратишди.
Шу тариқа, Ўзбекистон делегацияси ушбу Универcиадани 8 та кумуш ва 6 та бронза медаллари билан якунлади. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси нуфузли мусобақада шоҳсупага кўтарилган барча талаба спортчиларимизни табриклаб, уларга келгусида ҳам омад тилайди.

Чэнду-2021: делегация Узбекистана завершила Универсиаду четырнадцатью медалями
Сегодня в китайском городе Чэнду завершаются игры XXXI летней Универсиады среди студентов-спортсменов. В заключительный день соревнований делегация Узбекистана завоевала ещё одну бронзовую медаль.
Авторами данной награды стали саблистки в командной программе. Уступив в полуфинале сборной США со счётом 44:45, наши соотечественницы в борьбе за бронзовую медаль одолели итальянок, 45:42.
Таким образом, делегация Узбекистана завершила нынешную Универсиаду с 8 серебряными и 6 бронзовыми медалями. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет всех наших студентов-спортсменов, поднявшихся на пьедестал почёта престижных соревнований, желает им дальнейших успехов.