Ченду-2021: Делегациямиз ғазнаси учта кумуш медали билан бойиди
Хитойнинг Ченду шаҳрида ўтаётган Бутунжаҳон ёзги Универсиада ўйинларининг яна бир куни Ўзбекистон делегацияси учун ниҳоясига етди. Унда ҳамюртларимиз учта кумуш медалига эга чиқишди.
Уларнинг иккитаси таэквондо WT дастурига тўғри келади. -58 кг вазн тоифасида Амирхон Тўраев ҳамда -80 кгда Шуҳрат Салаев финалгача етиб келиб, ҳал қилувчи беллашувда имкониятни бой бериб қўйишди. Шунингдек, дзюдо бўйича эркаклар ўртасидаги жамоавий дастурнинг финалида япониялик спортчиларга имкониятни бой берган ҳамюртларимиз ҳам шоҳсупанинг иккинчи поғонасидан жой олди.
Бугунги беллашувлардан сўнг делегациямиз ҳисобидаги медаллар 6 та кумуш ва 1 та бронзани ташкил этмоқда.

Чэнду-2021: 3 серебряные медали были завоёваны сегодня
Ещё один день Игр Всемирной летней Универсиады в китайском городе Чэнду завершился для делегации Узбекистана успешно. Наши соотечественники удостоились трёх серебряных медалей.
Два из них были завоёваны в по таэквондо WT. В весовой категории до 58 кг Амирхон Тураев и в весе до 80 кг Шухрат Салаев дошли до финала и были удостоены серебряных наград. Также на вторую ступень пьедестала почёта поднялись наши соотечественники, уступившие японским спортсменам в финале командной программы по дзюдо.
После сегодняшних соревнований на счету делегации Узбекистана в общей сложности 6 серебряных и 1 бронзовая медали.