Ёш бешкурашчиларимиз жаҳон чемпионатидаги иштирокларини якунлашди
Туркиянинг Истанбул шаҳрида замонавий бешкураш бўйича 19 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида жаҳон чемпионати поёнига етди. Унда қатнашган Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари катта тажриба тўплашди.
Мусобақада Самира Абзалова ҳамда Дониёр Раҳимовнинг микст дастуридаги иштирокига алоҳида тўхталиш мумкин. Қолган жуфтликларга қараганда анча ёш ҳисобланган ушбу тандем якунда 12-натижани қайд этди.
Эслатиб ўтамиз, бундан аввал Мисрнинг Искандария шаҳрида ўсмирлар ўртасида кечган дунё биринчилигида Абзалова саралашдаги тўртинчи натижаси билан финалчилар қаторидан жой олган эди. Мазкур жаҳон чемпионати ёш атлетларимиз учун дебют бўлди. Унда орттирилган катта тажриба олдинда кутиб турган Ханчжоу-2022 Осиё ўйинлари ва бошқа йирик мусобақаларда ас қотади.

Молодёжная сборная современного пятиборья Узбекистана завершила своё выступление на ЧМ
В Стамбуле завершился чемпионат мира по современному пятиборью среди спортсменов до 19 лет. Участвовавшие в нём представители сборной Узбекистана пополнили багаж соревновательного опыта.
Стоит отметить участие в микст-программе Самиры Абзаловой и Дониёра Рахимова. Этот тандем, считавшийся намного моложе остальных пар, в итоге занял 12-е место.
Напомним, что ранее на первенстве планеты среди юниоров в Александрии (Египет) Абзалова заняла четвёртое место в квалификации и пробилась в финал. Данный чемпионат мира стал дебютом для наших юных атлетов. Огромный опыт, полученный в нём, играет важную роль в подготовке к предстоящим Азиатским Играм Ханчжоу-2022 и к другим крупным соревнованиям.