Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази директори Камол Сирожитдинов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Камол Комилович Сирожитдинов 1985 йил 18 июль куни таваллуд топган. 2010 йил Андижон Давлат тиббиёт институтининг бакалавр, 2013 йил Тошкент тиббиёт академиясининг магистр босқичини тамомлаган. Кўп йиллар академик В.Воҳидов номидаги Республика ихтисослаштирилган жарроҳлик марказида турли лавозимларда ишлаб, улкан тажриба тўплади. 2022 йилдан МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази директори сифатида фаолият олиб бормоқда. Марказдаги бошқаруви даврида спортчиларимизнинг саломатлигини назорат қилиш, тиббий-биологик таъминотини яхшилаш, улар учун катта кўламдаги қулайликларни яратиш борасида бир қатор самарали ишларни амалга оширмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Камол Сирожитдиновни таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Сегодня директор Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при Национальном Олимпийском комитете Узбекистана Камол Сирожитдинов отмечает свой День рождения.
Камол Комилович Сирожитдинов родился 18 июля 1985 года. В 2010 году он окончил бакалавриат Андижанского государственного медицинского института, в 2013 году магистратуру Ташкентской медицинской академии. Занимал различные должности в "Республиканском специализированном центре хирургии им. Академика В.В.Вахидова". С 2022 года работает директором Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при НОК. За короткое время под его руководством была налажена в Центре эффективная работа по контролю за состоянием здоровья спортсменов, улучшению их медико-биологического обеспечения, созданию для них больших удобств.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Камола Сирожитдинова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.