Баҳодир Жалоловни табриклаймиз!
Бугун таниқли боксчимиз, жаҳон ва Олимпиада чемпиони Баҳодир Жалолов таваллуд айёмини нишонлашмоқда.
Баҳодир Жалолов 1994 йил 8 июль куни Сурхондарё вилоятида туғилган. Бокс бўйича энг оғир вазн тоифасида икки карра Осиё чемпиони, жаҳон ва Олимпиада чемпиони ҳисобланади. 2019 йил Екатеринбург, жорий йил пойтахтимизда ўтган жаҳон чемпионатларида энг оғир тоифасида олтин медални қўлга киритган. Профессионал боксда шу пайтгача ўтказган барча жангларида ғалаба қозонган. Рио-2016 Олимпия ўйинлари иштирокчиси. Токио-2020 Олимпиадасида +92 кг вазн тоифасида олтин медалга сазовор бўлган. Ушбу муваффақиятлари эвазига “Фидокорона хизматлари учун” ордени ҳамда “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси спортчимизни бугунги таваллуд айём билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик улкан ғалабалар тилаб қолади.

Поздравляем Баходира Жалолова!
Сегодня именитый узбекский боксёр, Олимпийский чемпион и победитель первенства планеты Баходир Жалолов празднует свой День рождения.
Баходир Жалолов родился 8 июля 1994 года в Сурхандарьинской области. Он является двукратным чемпионом Азии, победителем первенства планеты и Олимпийских игр по боксу в супертяжёлом весе. Наш соотечественник, победивший на чемпионате мира 2019 года в Екатеринбурге и в текущем году в Ташкенте поднялся на высшую ступень пьедестала почёта. В профессиональном боксе во всех боях, в которых он провел до сегодняшнего дня, одержал победу. Участник Олимпийских игр Рио-2016. На Олимпиаде Токио-2020 завоевал золотую медаль. За эти успехи награждён орденом "Фидокорона хизматлари учун" и почётным званием "Узбекистон ифтихори".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и больших побед.