РСТИАМ Туркиядаги тиббиёт муассасалари билан ҳамкорликни йўлга қўйди
29 май – 2 июнь кунлари МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази директори Камол Сирожитдинов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Туркиянинг Истанбул шаҳрида хизмат сафарида бўлди. Сафар давомида Марказ ишини янада ривожлантириш, Туркиянинг ривожланган тиббиёт муассасалари фаолиятини ўрганиш, шунингдек, улар билан манфаатли ҳамкорликни йўлга қўйиш бўйича музокаралар ўтказилди.
Ишчи гуруҳ “Acıbadem Sports”, “Romatem”, “Doctor Club”, “Turan & Turan”, “Liv Hospital” спорт муассасалари, шунингдек, Истанбул университетининг тиббиёт факультети фаолиятини яқиндан ўрганди. Муассаса раҳбарлари билан соҳада тажриба алмашиш, даволаш, илмий-методик жиҳатдан ташкилотлар ўртасида яқиндан ҳамкорликни йўлга қўйиш масалалари кўриб чиқилди.
Сафар давомида “Doctor Club” ва “Turan & Turan” тиббиёт бирлашмалари билан ўзаро ҳамкорлик бўйича меморандум имзоланиб, келгусида ташкилотлар ўртасида дўстона алоқаларни мустаҳкамлаш бўйича келишиб олинди.

РНПЦСМ налаживает сотрудничество с медицинскими учреждениями Турции
С 29 мая по 2 июня рабочая группа во главе с директором Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при НОК Камолом Сирожитдиновым находилась с рабочим визитом в Стамбуле. В ходе поездки были проведены переговоры по дальнейшему развитию работы Центра, изучению деятельности передовых медицинских учреждений Турции, а также налаживанию с ними взаимовыгодного сотрудничества.
Рабочая группа внимательно изучила деятельность спортивных учреждений “Acıbadem Sports“, ”Romatem“, “Doctor Club“, “Turan & Turan“, “Liv Hospital", а также медицинского факультета Стамбульского университета. Были рассмотрены вопросы обмена опытом, лечения, налаживания тесного сотрудничества между Организациями в научно-методическом плане с руководителями учреждений.
В ходе поездки был подписан меморандум о взаимопонимании с медицинскими объединениями “Doctor Club” и “Turan & Turan” и достигнута договорённость об укреплении дальнейших дружественных связей между Организациями.