Жанубий Кореянинг Йечхон шаҳрида ўтаётган енгил атлетика бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионатининг учинчи куни Ўзбекистон терма жамоаси учун ғоят омадли ўтди. Бугунги беллашувларда ҳамюртларимиз 4 та олтин, 1 тадан кумуш ва бронза медалларини қўлга киритишди.
Атлетларимиз орасида Барнохон Сайфуллаева (баландликка сакраш, 1.84 м) Хушноза Шавкатова (уч ҳатлаб сакраш, 13.07 м), Дилшода Усмонова (стипль-чез, 10:22.402), Ўғилой Норбоева (кўпкураш, 5130 очко) ўз йўналишларида олтин медалларга сазовор бўлишди. Шунингдек, ўн курашчиларимиз Нодир Норбоев (6956 очко) ҳамда Самандар Маҳмудов (6840) мос равишда кумуш ва бронза медалларини жамғаришди.
Ушбу кун дастуридан сўнг терма жамоамиз жамғарган медаллар сони 4 та олтин, 4 та кумуш ва 1 та бронза медалларини ташкил этмоқда. Бу билан делегациямиз умумжамоа ҳисобида Япония, Хитой ва Ҳиндистон термаларидан сўнг тўртинчи ўринга кўтарилиб олди.

Сегодняшний день ЧА был плодотворным для отечественных легкоатлетов
Третий день молодёжного чемпионата Азии по лёгкой атлетике, который проходит в южнокорейском городе Йечхон, сложился для сборной Узбекистана невероятно удачно. На сегодняшних соревнованиях наши соотечественники завоевали 4 золотые, по 1 серебряной и бронзовой медали.
Золотые награды завоевали Барнохон Сайфуллаева (прыжки в высоту, 1.84 м), Хушноза Шавкатова (тройной прыжок, 13.07 м), Дилшода Усмонова (стипль-чез, 10:22.402), Угилой Норбоева (многоборье, 5130 очков). Также серебряной и бронзовой медали удостоились десятиборцы Нодир Норбоев (6956 очков) и Самандар Махмудов (6840) соответственно.
Теперь к этому времени количество медалей, накопленных сборной Узбекистана составляет 4 золотые, 4 серебряные и 1 бронзовую медали. Благодаря этому отечественная делегация в общекомандном зачёте поднялась на четвёртое место после представителей Японии, Китая и Индии.