МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматовни табриклаймиз!
Бугун МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси раиси Шерзод Ташматов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Шерзод Рихсибаевич Ташматов 1979 йил 5 июнь куни туғилган. Умрининг асосий қисмини ўзбек спортини ривожлантиришга бағишлаган профессионал спорт менежери фаолияти давомида Ўзбекистон муайтай ва бокс федерациялари, шунингдек, таэквондо WT ассоциацияларида муваффақиятли ишлаган. Айниқса, ўзбек боксчиларининг Рио-2016 Олимпия ўйинларидаги зафарли иштирокида бу инсоннинг хизмати беқиёс. Шерзод Ташматов, шунингдек, Осиё бокс Конфедерацияси вице-президенти, ташкилот Ижроия қўмитаси аъзоси сифатида ҳам фаолият кўрсатган.
Унинг Ўзбекистон таэквондо ассоциацияси бошқарувидаги фаолияти ўзбек спортида янги саҳифа очди, дейиш мумкин. Токио-2020 Олимпия ўйинларида таэквондочиларимиз илк бор тўлиқ таркибда 4 та лицензия қўлга киритишди. Улуғбек Рашитовнинг ундаги олтин медали мустақил Ўзбекистон учун мазкур спорт турида Олимпиадалардаги дастлабки соврини бўлди. Қолаверса, таэквондочиларимизнинг кетма-кет икки бор жаҳон чемпионатларида 4 тадан медаль қўлга киритиб келишларида Ш.Ташматовнинг хизматлари беқиёс. Шерзод Рихсибаевичнинг мана шундай меҳнатлари давлатимиз томонидан "Меҳнат шуҳрати" ва “Дўстлик” орденлари билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Шерзод Ташматовни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан зафарлар тилаб қолади.

Поздравляем заместителя председателя НОК Шерзода Ташматова!
Сегодня заместитель председателя НОК, руководитель Ассоциации таэквондо WT Узбекистана Шерзод Ташматов отмечает свой День рождения.
Шерзод Рихсибаевич Ташматов родился 5 июня 1979 года. Профессиональный спортивный менеджер, посвятивший большую часть своей жизни развитию узбекского спорта, успешно работал в Федерациях муай-тай и бокса, а также в Ассоциации таэквондо WT Узбекистана. Особенно бесценна заслуга этого человека в триумфальном выступлении узбекских мастеров кожаной перчатки на Олимпийских играх Рио-2016. Шерзод Ташматов также являлся вице-президентом Азиатской конфедерации бокса, членом Исполнительного комитета Организации.
Стоит отметить, что являясь руководителем Ассоциации таэквондо WT Узбекистана, Шерзод Рихсибаевич вложил свою лепту в участие полным составом сборной Узбекистана по данной дисциплине в ОИ Токио-2020. Отечественные таэквондисты впервые завоевали 4 лицензии Олимпиады. К тому же Олимпийская золотая медаль Улугбека Рашитова стала для Независимого Узбекистана первой наградой на главных стартах четырёхлетия в этом виде спорта. Кроме того, велика его заслуга в том, что таэквондисты нашей станы два раза подряд удостоились по 4 медалей на ЧМ. За этот труд Шерзод Ташматов был награждён государством орденами "Мехнат шухрати" и "Дустлик".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, долгих лет жизни и дальнейших успехов.