Бадиий гимнастикачиларимиздан Осиё чемпионатида тўртта медаль
Айни кунларда Филиппинда бадиий гимнастика бўйича ёшлар ва катталар ўртасида Осиё чемпионати бўлиб ўтмоқда. Регламентга мувофиқ, бугундан дастлабки медаллар ўз эгаларига топширила бошланди. Қувонарлиси, бугунги баҳсларда Ўзбекистон терма жамоаси 3 та олтин ва 1 та кумуш медалга сазовор бўлди.
Ёшларимиз яккалик ҳамда гуруҳ машқларини ўз ичига олган жамоавий дастур, гуруҳ машқлари бўйича кўпкураш йўналишида тенгсиз эканликларини кўрсатишди. Шунингдек, катта ёшдаги қизларимиз ҳам жамоавий йўналишда олтин медални қўлга киритишди. Гуруҳ машқларининг кўпкураш дастурида эса катталар жамоамиз бу гал кумуш медаль билан чекланди.

Четыре медали от узбекских гимнасток на ЧА
В эти дни на Филиппинах проходит чемпионат Азии по художественной гимнастике среди молодёжи и взрослых. Отрадно отметить, что на сегодняшних соревнованиях сборная Узбекистана завоевала 3 золотые и 1 серебряную медали.
Молодёжь показала, что не имеет себе равных как в индивидуальной и в командной программах, в групповом многоборье. Взрослый состав также выиграл золотую медаль в командной программе. А в программе группового многоборья команда взрослого состава на этот раз ограничилась серебряной наградой.