Таэквондо WT бўйича Ўзбекистон терма жамоаси жаҳон чемпионатида иштирок этиш учун Озарбайжонга йўл олгани ҳақида маълум қилган эдик. Делегациямиз сафарга жўнаб кетишидан аввал МОҚ раиси ўринбосари, мамлакат таэквондо WT ассоциацияси раиси Шерзод Ташматов спортчи ва мураббийларимиз билан учрашиб, уларнинг тайёргарлиги бўйича суҳбатлашди.
Қайд этиш жоиз, жаҳон чемпионати Париж-2024 Олимпия ўйинларига энг катта рейтинг очколарини тақдим қилувчи мусобақа ҳисобланади. Шу боис, унда ҳар бир спортчимиз максимал даражада иштирок этишлари талаб этилади. Шерзод Ташматов учрашув мобайнида айнан ушбу жиҳатга эътибор қаратиб, ҳар бир жангда спортчилардан бор имкониятларини ишга солишларини сўради ва барчага омад тилади.
Боку шаҳри мезбонлик қиладиган дунё биринчилиги 29 май – 4 июнь кунлари бўлиб ўтади. Эслатиб ўтамиз, ўтган йили Мексикада ўтган жаҳон чемпионатида Ўзбекистон терма жамоаси 1 та олтин, 1 та кумуш ва 2 та бронза медалларига сазовор бўлиб, ўз тарихида илк бор 4 та медални қўлга киритган эди. Бўлажак мусобақада спортчиларимиздан камида Мексикадаги натижаларни такрорлашларини кутиб қоламиз.

Шерзод Ташматов пожелал таэквондистам удачи
Как мы сообщали ранее, сборная Узбекистана по таэквондо WT отправилась в Азербайджан для участия в чемпионате мира. Перед отъездом заместитель председателя НОК, руководитель Ассоциации таэквондо страны Шерзод Ташматов встретился со спортсменами и тренерами, обсудил их готовность и настрой перед важными стартами года.
Стоит отметить, что чемпионат мира-это соревнования, на которых разыгрывается самое наибольшее количество рейтинговых очков на пути к Олимпийским играм 2024 года в Париже. Шерзод Ташматов в ходе встречи отметил именно этот факт, сказав, что каждому из представителей сборной страны нужно выкладываться по максимуму, чтобы по мере возможности завоевать как можно больше очков, также пожелал всем удачи и успешного участия в ЧМ-2023.
Первенств планеты в Баку пройдёт с 29 мая по 4 июня. Напомним, что в прошлом году на чемпионате мира в Мексике сборная Узбекистана впервые в своей истории завоевала 4 награды (1 золотую, 1 серебряную и 2 бронзовые). В предстоящих соревнованиях мы желаем, чтобы наши соотечественники как минимум повторили результаты, достигнутые в Мексике.